2009: Wiślacy uczcili Święto Niepodległości zwycięstwem w turnieju

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 14 listopada 2017

Od hymnu Polski zaczęła się sobota 11 listopada na boisku przy ul. Reymonta 22. Osiem drużyn z Małopolski i Śląska wzięło udział w III Wiślackim Turnieju Niepodległości U9. Wygrał gospodarz, przed Zagłębiem Sosnowiec i Milenium Skawina.

Turniej organizowany przez Akademię cyklicznie – jak powiedział na rozpoczęciu Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii – ma na celu pielęgnowanie historii naszego kraju i dbanie o odpowiednie wartości. Zawodnicy, którzy przyjechali do Krakowa odśpiewali hymn, a później wzięli się za rywalizację. W rozgrywkach ośmiu drużyn, systemem każdy z każdym, zwycięzca wyłoniony został w meczu Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec.

Obie drużyny wyróżniały się na tle pozostałych ekip, ale końcowy triumf należał do Białej Gwiazdy. Kolejne miejsca zajęli: Milenium Skawina, Akademia Piłkarska Mam Talent, drugi skład Wisły, Wolanka Wola Filipowska, Orbita Bukowno i Akademia Futbolu Ochojno. Oprócz pucharów, medali i dyplomów organizatorzy zawodów przyznali nagrodę Michałowi Pałce z APMT, który wybrany został „wyróżniającym się zawodnikiem”.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Patryk Cichy, Tymon Gąszcz, Dawid Kubik, Tymoteusz Leśniak, Karol Łakomy, Filip Śpiewak, Bartłomiej, Wiorek, Paweł Cyrson, Nikodem Drechny, Bartłomiej Kapusta, Antoni Stolarczyk, Jakub Witkowski, Oliwier Wróblewski, Franciszek Zych