4 Runda Wisła 10X Open

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 30 kwietnia 2024

Za nami 4 Runda Wisła 10X Open.

Znakomicie zaprezentowali się zwłaszcza nasi młodzi karabiniarze. W kwalifikacjach karabinu pneumatycznego 2 miejsce zajęła Nadia Sycha, a 4 była Julia Piwowarczyk. Już niejako tradycyjnie, nasze dziewczyny rozdzielili zawodnicy z Tarnowa – Bogdan Łątka i Tomasz Cygan. W finale karabinu na drugim miejscu uplasowała się Julia Piwowarczyk.

Po ponad roku swój własny rekord klubu w karabinie młodzików, o ponad 10 pkt poprawił Kacper Kutyła. W bardzo wyrównanej stawce pozwoliło mu to na zajęcie 10 miejsca.
Bardzo dobrze zaprezentował się także Antoni Sobczak, który także poprawił swoją życiówkę i to o 9,9 pkt, co dało mu 9 miejsce i awans do finału, w którym także zaprezentował się z dobrej strony, kończąc ostatecznie na 6 pozycji.

W konkurencji pistoletu pneumatycznego do walki włączyli się natomiast nasi seniorzy. Kwalifikacje wygrał Piotr Zygmunt, a na najniższym stopniu podium stanął Paweł Zgoda. Rozdzieliła ich Martyna Gara z KS ZO LOK Kraków.

Wielu emocji dostarczyły strzelania finałowe, pełne zwrotów akcji i zmian pozycji niemal w każdej kolejce. Wszyscy zawodnicy prezentowali bardzo wyrównany poziom, a walka o zwycięstwo rozegrała się “na żyletki” – po 20, 21 oraz 23 (z 24 finałowych strzałów) ex equo na pierwszym miejscu znajdowali się Paweł Zgoda oraz Gabriela Cienkosz z Wawelu Kraków. Ostatecznie młoda kadrowiczka lepiej wytrzymała tę próbę nerwów i to ona mogła cieszyć się z wygranej. Podium finału uzupełniła Iga Piątek reprezentującą KS ZO LOK Kraków. Ponadto w finale 5 miejsce zajął Piotr Grubka, a 6 był Jacek Reiter.

W pistolecie także nie zabrakło nowych życiówek naszej młodzieży. O 3 punkty względem ostatniej rundy poprawił się Piotr Radliński, a aż o 16 punktów swoją życiówkę poprawiła Agata Pawlak (oboje młodzicy).

Gratulacje!