Awans do I ligi blisko

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 3 lutego 2014

Brydżyści Wisły nie zwalniają tempa. W turnieju czołowej szóstki grupy SE II ligi wiślacy zajęli 2. miejsce. Do awansu do I ligi potrzebują jeszcze tylko jednego zwycięstwa.

Nasi zawodnicy nie rozpoczęli zawodów zbyt dobrze. W pierwszych dwóch rundach ponieśli dwie porażki, co zepchnęło ich na czwarte miejsce. Finisz wiślaków był jednak imponujący. W trzech ostatnich turach odnieśli trzy zdecydowane zwycięstwa (w tym z triumfatorem całych zawodów, zespołem AZS UW Warszawa) i ostatecznie uplasowali się na drugim miejscu. Teraz przed nimi decydująca część rozgrywek. Wyglądać ona będzie następująco:

zwycięzca, czyli AZS UW Warszawa, wybiera sobie przeciwnika z pozycji trzeciej lub czwartej (Sfora Cibora Kraków lub Dyktator Kraków). Wisła gra z tą drużyną, która nie zostanie wybrana przez AZS. Zwycięzcy tych dwóch spotkań automatycznie kwalifikują się do I ligi. Przegrani grają ze sobą o prawo barażu z drużyną z I ligi.

Jak więc nietrudno dostrzec, najprostszą drogą do awansu jest wygranie derbów ze Sforą Ciborą lub Dyktatorem. Mecz odbędzie się na przełomie lutego i marca.