Brydżyści walczyli ze zmiennym szczęściem

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 20 stycznia 2023

W miniony weekend, w gościnnym hotelu Litwiński w Tęgoborzy, zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek II ligi brydża sportowego.

Dużą radość sprawili nam zawodnicy krakowskiej Wisły House of Bridge. Z wynikiem 200VP zakończyli oni tę fazę rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli.

W ostatnim decydującym zjeździe drużyna odniosła cztery wysokie zwycięstwa i jedną porażkę, co przy słabszej dyspozycji najgroźniejszych rywali, pozwoliło wysunąć się na czoło stawki. Teraz rozgrywki wchodzą w decydującą o awansach i spadkach fazę play-off, a pierwsze miejsce daje naszej drużynie handicap punktowy, oraz prawo wyboru przeciwnika.

Warte podkreślenia jest również pierwsze miejsce, jakie w dodatkowej, indywidualnej klasyfikacji Butlera, zdobyła wiślacka para Piotr Kuc-Dzierżawski – Tomasz Stryszawski.

Niestety znacznie słabszy występ zanotowali brydżyści Wisły CCSoft Kraków. Cztery porażki i jedno zwycięstwo nie pozwoliły na włączenie się do walki o wysokie pozycje. Po raz pierwszy pozostaje im w fazie play-off tylko walka o utrzymanie. Nadzieje na awans do I ligi muszą odłożyć co najmniej do przyszłego sezonu.