Dołącz do Wiślackiej Szkoły Futbolu

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 7 września 2020

Wiślacka Szkoła Futbolu to nowy, piłkarski projekt Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zastępujący (ale tylko z nazwy!) działającą od wielu lat Szkółkę Piłkarską Wisła Kraków. Wciąż są z nami ci sami, doświadczeni szkoleniowcy, wsparci od tego roku nowymi, dobrze znanymi na piłkarskiej mapie Krakowa trenerami, pracującymi do tej pory w innych lokalnych klubach.

Do czerwca 2020 roku pod naszymi skrzydłami działała Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Powstała na początku 2014 roku w wyniku połączenia Szkółki Piłkarskiej TS Wisła Kraków oraz grup młodzieżowych Wisły Kraków SA, przejmując historię i tradycję szkolenia, które rozpoczęło się w Wiśle w roku 1978. Tym samym zrodziła się jedna organizacja, która miała w perspektywie następnych lat zwiększyć liczbę wychowanków w pierwszym zespole. Absolwentami akademii są m.in. Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Plewka czy Daniel Morys. Cała czwórka zadebiutowała w pierwszej drużynie Wisły Kraków – czas na kolejnych zawodników!

WIŚLACKA SZKOŁA FUTBOLU

NASZE CELE

W Wiślackiej Szkole Futbolu stawiamy na profesjonalne szkolenie piłkarskie, dostosowane do wieku, w jakim znajdują się nasi podopieczni. Chcemy budować wiślacką społeczność już od najmłodszych lat, starając się, by nasze zajęcia oprócz jakości piłkarskiej niosły za sobą także dobrą, radosną atmosferę, którą nasi absolwenci będą przez całe życie wspominać z wielką przyjemnością.

Wszyscy musimy sobie zdawać sprawę z tego, że tylko kilku z najwytrwalszych chłopaków zostanie w przyszłości zawodowymi piłkarzami – szczerze wierzymy, że ich klubem już za parę lat będzie Wisła Kraków! Zajęcia w naszej szkole futbolu to jednak nie tylko to, co na boisku, ale także wszystko to, co poza nim. Chcemy wychowywać nie tylko przykładnych sportowców, ale i dobrych ludzi, którzy już na zawsze staną się członkami naszej wiślackiej rodziny.

 

WIŚLACKIE SKRZATY

Wiślackie Skrzaty to projekt Wiślackiej Szkoły Futbolu skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017). Treningi oparte są na zabawach oraz grach ruchowych, skupiających się na rozwijaniu równowagi i umiejętności motorycznych. Do palety zajęć wprowadzane są także ćwiczenia na prowadzenie piłki lub uderzenia na bramkę, które mają na celu podnoszenie specyficznych umiejętności piłkarskich i łapanie już od małego dobrych nawyków na boisku.