Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 19/20.03.16r.

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 21 marca 2016

Dla pływaków TS Wisła marzec to bardzo pracowity miesiąc startowy.

W miniony weekend zawodnicy 13-letni „na chwilę” zakończyli rywalizację startową, która wznowiona pod koniec kwietnia.

19/20.03.16r. na pływalni Kolna zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Młodzików.
Niestety z Białą Gwiazdą na piersi wystartowało tylko 3 zawodników. Pogoda na zewnątrz nie sprzyja a choroby łapią nawet odpornych pływaków.
W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z okręgu Małopolskiego.

Można powiedzieć, że czwarte miejsca które dwa razy zajęli Wiślacy to te najgorsze z możliwych. Jednak dla nas to nie są miejsca pechowe. Bardzo wysokie pozycje w kwalifikacji i rekordy życiowe potwierdzają dobrą formę zawodników.
Dużym zaskoczeniem jest nowy zawodnik TS Wisła Błażej Szastak. Od września jego pływanie i postawa bardzo się zmieniły. Z każdym startem zawodnik ten pnie się bardzo wysoko w górę. Mamy nadzieję, że po dobrych startach nie osiądzie na laurach i będzie zaskakiwał jeszcze nie raz. Najlepszy start Błażej odnotował na dystansie 100m. stylem dowolnym zdobywając 4 miejsce i poprawiając dotychczasowy rekord życiowy na 01:03,38.
Bardzo cieszy fakt, że Stanisław Kubsik, który stylem motylkowym uwielbia pływać, pływa coraz szybciej i znalazł się w pierwszej czwórce najlepszych delfinistów. Stanisław wywalczył 4 miejsce na dystansie 100m. stylem motylkowym z czasem 01:13,21 poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy.
Bruno Skrzyszowski zdobył 9 miejsce na dystansie 200m. stylem grzbietowym. Bruno bardzo dobrze spisał się na dystansie 200m. stylem klasycznym i 200m. stylem zmiennym.

Gratuluję i dziękuję zawodnikom za walkę do ostatnich metrów i dobre pływanie techniczne, które w tym wieku jest bardzo ważne. Trzech zawodników Białej Gwiazdy zdobyło 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Życzę wszystkim kibicom, sympatykom pływania i sekcji pływackiej TS Wisła spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych. Zawodnikom życzę odpoczynku, złapania oddechu i powodzenia podczas kwietniowych testów kompetencyjnych.

Wyniki z zawodów dostępne na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

Paulina Palka