Ekstraliga szachowa i MP szkół i przedszkoli

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 1 listopada 2018

W Katowicach odbyły się rozgrywki Ekstraligi szachowej.

Wiślacka sekcja wygrywając trzy mecze na najwyższym poziomie rozgrywek szachowych uplasowała się ostatecznie na piątym miejscu .

Zawodnicy Białej Gwiazdy po raz kolejny pokazali klasę i byli groźni dla najlepszych drużyn w Polsce. Dwóch naszych reprezentantów Michał Matuszewski i Mikołaj Tomczak zdobyli  trzecią ostatnia normę arcymistrzowską, gratulujemy!

Wiślacka sekcja już od pięciu sezonów startuje w Ekstralidze szachowej (jako jedyna drużyna z Małopolski!)  m.in. dzięki wsparciu sponsorów:

AGH Kraków.

Computer Alliance Kraków

Veto- Centrum Gier

Suempol.

Skład wiślackiej drużyny: Mara Leks, Julia Osmak, Michał Matuszewski, Maciej Klekowski, Mikołaj Tomczak, Arkadiusz Leniart, Juraj Druska, Dariusz Mikrut.

 

Również w Katowicach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich.

Wiślackie barwy reprezentowało trzech zawodników.

w dniu dzisiejszym w katowicach odbył się turniej: Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich. Wśród juniorów znaleźli się zawodnicy ts Wisły Kraków: Andrzej Kulesza, Dawid Pękala i Maksym Doroba.
Andrzej Kulesza wygrał grupę chłopców (gimnazjum) , z dorobkiem 5,5 pkt/w 7 rundach, Dawid Pękala w gr. klasa I SP był  drugi , natomiast  Maksym Doroba w gr. kl. IV SP zajął miejsce w środku tabeli ogrywając silniejszych od siebie rywalami.