III Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 12 czerwca 2023

W miniony weekend zawodnicy sekcji strzeleckiej rywalizowali we Wrocławiu w III Rundzie Pucharu Polski. Zawody te były jednocześnie testem odnowionego obiektu przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi.

Kolejny raz znakomicie spisał się nasz mix w pistolecie pneumatycznym. Hanna Milenina wraz z Rafałem Sumarą po pierwszej zmianie byli nawet na 3 miejscu, ostatecznie jednak musieli uznać wyższość drużyn kadry narodowej i zakończyli zmagania na miejscu 8.

Niewiele gorzej wypadł mix w karabinie pneumatycznym. Debiutująca na zawodach tej rangi nasza młodziczka, Nadia Sycha w parze z Piotrem Grubka zakończyli zmagania na również bardzo wysokim, 10 miejscu. Oboje ustanowili przy tym swoje najlepsze wyniki w tej konkurencji. Nadia ani trochę nie czuła się stremowana debiutem i walcząc ze starszymi koleżankami w klasyfikacji juniorek długo nie odstępowała im kroku dzielnie walcząc o finał. Ostatecznie jednak została sklasyfikowana na 14 lokacie, ustanawiając przy tym też swój nowy rekord życiowy.

Taka sama lokatę w pistolecie pneumatycznym juniorów zajął Igor Michalski, dokładając do osiągnięć także nowa życiówkę. W tej samej konkurencji, mimo trudnego początku, padła kolejna życiówka, tym razem u Jakuba Bizdry.
Dobrą dyspozycję podkreśliła Hanna Milenina, której poprawienie swojego najlepszego rezultatu pozwoliło na zajęcie 15 miejsca w pistolecie pneumatycznym kobiet. Ponadto w zawodach uczestniczyli jeszcze Piotr Grubka, w karabinie mężczyzn, Rafał Sumara i Jacek Reiter w pistolecie pneumatycznym mężczyzn, oraz Kacper Bobrowski w pistolecie dowolnym.

Kolejny raz na szczególną uwagę zasługuje postawa naszej młodzieży. Wszystkie starty zakończone nowymi życiówkami pokazują ogrom wykonanej pracy.

Gratulujemy.