International Judo League – Bytom

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 15 kwietnia 2019

Blisko 800 zawodniczek i zawodników z ponad 70 klubów Polski, Słowacji i Ukrainy wzięło udział w dniach 13-14.04.2019 r., w III rzucie International Judo League w Bytomiu.

Wśród startujących judoków nie zabrakło także młodych reprezentantów “Białej Gwiazdy”. Po bardzo zaciętych i pasjonujących pojedynkach judocy Wisły Kraków wywalczyli następujące miejsca:

Złote medale przypadły w udziale Darii Muroń U11 +46 kg, oraz Karolowi Kowalskiemu U17 50 kg.

Na V pozycjach uplasowali się; Guzda Kajetan U13 55 kg, oraz Gawęda Wojciech U17 66 kg.

VII miejsca zajęli natomiast; Makowski Kamil U11 46 kg i Kostecki Patryk U17 66 kg.

Na drugi dzień po zakończonej rywalizacji odbył się wspólny trening, oraz randorii prowadzony przez “Mistrza” – Pana Krzysztofa Wiłkomirskiego (brązowy medalista Mistrzostw Świata, olimpijczyk, oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski).

Tu także Wiślacy byli bardzo licznie reprezentowani. Z uwagą i skupieniem ćwiczyli naśladując “Mistrza”. Następnie próbowali wykorzystać wytrenowane elementy judo w walce, rywalizując w ramach randorii z bardzo liczną grupą zawodników klubów z całej Polski, biorących udział w tym wydarzeniu.

Tego typu wspólne treningi i campy na pewno w przyszłości zaprocentują jeszcze większą zdobyczą medalową naszych młodych judoków.

Sekcja Judo TS Wisła Kraków.