Jakub Moskal z brązowym medalem na V Memoriale Pawła Pytlińskiego

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 28 października 2018

Judoka Białej Gwiazdy Jakub Moskal zajął trzecie miejsce w memoriale upamiętniającym zmarłego przed blisko pięcioma laty Pawła Pytlińskiego. Cała impreza odbyła się w ramach zawodów International Judo League. W turnieju wzięło udział około 360 zawodników z Polski i Europy.

-Trenuje na Wiśle judo od dziewięciu lat.-mówi trzynastoletni zawodnik Białej Gwiazdy Jakub Moskal- Trafiłem tutaj z powodu mojego Taty, który trenował jujitsu. Sam Jakub może pochwalić się sporymi osiągnięciami w swojej dotychczasowej karierze. Miejsca na podium zdobywał zarówno indywidualnie jak i drużynowo, a sukcesy odnosił także w zawodach międzynarodowych.

-Judo uczy mnie cierpliwości, dyscypliny i systematyczności. To dla mnie w tym sporcie jest najważniejsze.-opowiada brązowy medalista wiślackiej edycji IJL. –Bardzo cieszy mnie również to, że mogę walczyć razem z kolegami i poznawać dzięki judo nowe osoby.

Młody judoka reprezentujący barwy Naszego Klubu przyznaje także, że kluczem do osiągnięcia sukcesów jest przede wszystkim ciężka praca. –Trenuje pięć razy w tygodniu, a dodatkowo w przygotowaniu się do zawodów pomaga mi mój Tata.-kontynuuje Moskal.

Chciałbym zachęcić wszystkich do zapisywania się na treningi judo. To naprawdę super dyscyplina. Ja osobiście nauczyłem się walki w duchu fair play, wiem, że należy ciężko i systematycznie pracować. Poza tym dzięki temu, że uprawiam ten sport mogę zdobywać różne nagrody, a także przeżyć ciekawą przygodę. – powiedział na koniec naszej rozmowy utalentowany zawodnik Białej Gwiazdy.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.