Kacper Laskoś odchodzi z Wisły

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 13 lutego 2019

Wychowanek Białej Gwiazdy Kacper Laskoś odchodzi z krakowskiej Wisły. Urodzony piątego stycznia 2000 roku w Gorlicach pomocnik przybył do Krakowa jako czternastolatek przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015. Wcześniej reprezentował barwy gorlickiego Glinika, Dunajca Nowy Sącz i Sandecji. Już rok później Kacper zadebiutował w reprezentacji Polski U-15.

Do pierwszej drużyny krakowskiego zespołu Kacper trafił zimą 2017 roku, kiedy Kiko Ramirez zdecydował o włączeniu go do kadry seniorów. Pierwszy raz u boku swoich najstarszych kolegów wystąpił on w meczu sparingowym przeciwko Rakowowi Częstochowa. Krakowski zespół przegrał wtedy 0-2, a Laskoś wystąpił w pierwszej połowie spotkania na pozycji środkowego obrońcy. Hiszpański trener trenował wówczas ustawienie z trzema stoperami, a siedemnastoletni wtedy Kacper miał być jednym z nich. Na drugą połowę wybiegł już jednak za Laskosia Petar Brlek.

Kacper w koszulce z Białą Gwiazdą na piersi wystąpił w Ekstraklasie raz. Dwudziestego maja 2017 roku Wisła grała z Pogonią Szczecin i już do przerwy zdemolowała swoich rywali. Podopieczni Kiko Ramireza zaaplikowali Portowcom cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego, a Laskoś pojawił się na placu gry w siedemdziesiątej piątej minucie zmieniając Patryka Małeckiego.

Od dzisiaj Kacper będzie reprezentował barwy GKS-u Tychy.