Lech pokonany, brązowy medal judoki, Wiślaczka w reprezentacji

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 12 lutego 2018

Zachęcamy do lektury podsumowania wydarzeń ubiegłego weekendu.

Nasz przegląd wydarzeń z minionych dni musimy rozpocząć od wydarzenia weekendu, jakim była zdecydowanie impreza, którą zorganizowała Sekcja Judo Wisły Kraków. V Memoriał Pawła Pytlińskiego przyciągnął na halę sporą ilość kibiców, a także wystartowało w nim około 350 zawodników z Polski i Europy. Cały turniej został zorganizowany w ramach International Judo League. Bardzo dobrze weekendową rywalizację będzie wspominał trzynastoletni judoka Białej Gwiazdy Jakub Moskal, który zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

W Sieradzu z kolei doszło do bardzo ciekawego pojedynku pomiędzy Wisłą a Lechem Poznań. W szranki stanęli zawodnicy z roczników 2003 i 2004. Obydwie drużyny wygrały solidarnie swoje mecze, ogrywając Kolejorza 2-1. Mecz piłkarzy z rocznika 2003 był w pełni zdominowany przez młodych piłkarzy z Białą Gwiazdą na piersi. Do przerwy Wisła prowadziła już 2-0 po trafieniach Danela Hoyo-Kowalskiego i Jakuba Lorka. Warto zauważyć, że pierwszy celny strzał na bramkę krakowskiego zespołu młodzi poznaniacy oddali dopiero w drugiej połowie, w której zdobyli zresztą honorowe trafienie.
Młodzi futboliści z rocznika 2004 wygrali mecz w takich samych rozmiarach. Gole dla Białej Gwiazdy strzelili Jakub Niedbała i Dorian Gądek.

Dwie zawodniczki Sekcji Szermierczej Wisły udały się na Puchar Świata do Barcelony. Niestety Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska nie zaliczą tego turnieju do udanych. Renata przegrała niespodziewanie w drugiej rundzie z Chinką Chengzi Xu, a Ola na tym samym etapie nie dała rady wyjść zwycięsko z pojedynku z Włoszką Albertą Santuccio.
W rozegranym w niedzielę turnieju drużynowym reprezentacja Polski prowadzona przez Bartłomieja Języka zajęła trzynaste miejsce.

Barwy narodowe reprezentował także nasz bokser Jakub Pyclik. Zawodnik, który walczy w kategorii do 48 kilogramów udał się wraz z kadrą Polski na mecz pięściarski do Kopenhagi, w którym nasi bokserzy zmierzyli się z Duńczykami. Cały mecz Polska wygrała 10-8, a nasz zawodnik stoczył bardzo dobrą walkę, w której niestety musiał uznać wyższość rywala. Kuba przegrał nie jednogłośnie na punkty 1-2.

W sobotę 10 lutego w barwach reprezentacji Polski w koszykówce kobiet wystąpiła także Magdalena Ziętara. Nasza zawodniczka zagrała w meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2019, w którym Polki zmierzyły się w Tallinie z reprezentacją Estonii. Polska wygrała to spotkanie 87-68, a Ziętara zdobyła w tym meczu osiem punktów. Kolejnym wiślackim akcentem w tym spotkaniu była obecność na ławce rezerwowych Krzysztofa Szewczyka. Trener Wisły CANPACK pełni w kadrze prowadzonej przez Arkadiusza Rusina funkcję asystenta.