Letnie Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu – 16/18.06.2017 Warszawa

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 23 czerwca 2017

Warszawskie Letnie Mistrzostwa w pływaniu MASTERS to jedno z najważniejszych wydarzeń roku w kalendarzu Mastersów. Być może nawet najważniejsze. Dlatego Wisła Kraków pojechała na te zawody w mocnej, dziewiętnastoosobowej ekipie. I tak się rzeczywiście stało, że 16, 17 i 18 czerwca 2017 były prawdziwym mastersowskim świętem. Trzy dni zawodów, w których brało udział 506 osób z 11 krajów. Zawodnicy walczyli o medale w czterdziestu konkurencjach indywidualnych i sztafetowych.

Nie jest łatwo, w natłoku codziennych spraw i obowiązków, wygospodarować trzy pełne dni na zmagania pływackie, lecz ranga imprezy zmobilizowała Wiślaków. Ci, którzy nie mogli przyjechać na pełne trzy dni, przyjechali na dwa, lub nawet na jeden.

Basen Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na ulicy Księcia Trojdena 2c to wspaniały obiekt sportowy. Godny podziwu a nawet i troszkę zazdrości… Dziesięć torów, pięćdziesiąt metrów długości, nowoczesny, imponujący. Praktyczny, ale także mający dużo urody. Ech, żeby wreszcie w Krakowie choć jeden taki powstał…

Mimo dużej mobilizacji rywali (89 uczestniczących klubów!) zawody wypadły dla Wiślaków bardzo dobrze pod kątem sportowym, o czym świadczy siódme miejsce w rankingu medalowym, wywalczone 39 medalami (17 złotymi, 12 srebrnymi i 10 brązowymi). Wśród Wiślaków królowała niepokonana Magdalena Drab, która ustanowiła nowe rekordy Polski:

400 zm czas 5:12,56 Rekord Polski
200 zm czas 2:27,78 Rekord Polski
200 dow czas 2:10,92 Rekord Polski
400 dow czas 4:42,13 Rekord Polski
200 klas czas 2:46,20 Rekord Polski
Reszta naszej wspaniałej drużyny również spisała się bardzo dzielnie:

Jak zawsze w naszym zespole, wysokie było także morale, silny duch drużyny i wzajemne wspieranie się. Wspólnie przeszliśmy przez trzy dni zmagań, ale także towarzyszących im miłych wydarzeń, takich jak na przykład serdeczna rozmowa z naszym czempionem Pawłem Korzeniowskim. Nieczęsty widok: Legionista rozmawiający przyjaźnie z grupką ubranych w klubowe koszulki Wiślaków. Można? Jasne, że można!

Zawodnicy:
Stanisław Krokoszyński, Ewa Rupp, Iwona Bednarczyk, Marta Wolska, Małgorzata Wach, Małgorzta Skalska, Magdalena Drab, Karolina Górka, Agnieszka Krupa, Sandra Wolska, Grzegorz Grzybczyk, Mateusz Dybek, Jerzy Korba, Janusz Mrozik, Bogdan Szczurek, Tomasz Doniec, Szymon Łenyk, Dariusz Wesołowski.