Ligowe zmagania brydżystów

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 25 listopada 2022

W miniony weekend brydżyści krakowskiej Wisły kontynuowali zmagania ligowe.

Tegoroczne rozgrywki II ligi podzielone są na dwa etapy: składający się z trzech zjazdów po 5 meczów Round Robin, w którym każda drużyna rozegra mecz z każdym z rywali. Stawką jest miejsce w górnej połowie tabeli, gdyż w drugim etapie „pucharowym” drużyny z miejsc 1-8 zagrają o awans, a pozostałe o utrzymanie w lidze.

Drugi zjazd ułożył się tak, że nasze drużyny Wisła CCSoft oraz Wisła HoB toczyły pojedynki z rywalami znajdującymi się na czele stawki.
Brydżyści Wisły HoB zagrali ze zmiennym powodzeniem. Po udanym pierwszym dniu, remisie z liderem, czyli drużyną Stoksoft Kielce i zwycięstwach w dwóch kolejnych meczach, w drugim dniu rozgrywek przytrafiły się dwie porażki. Mimo tego udało się utrzymać miejsce w czołówce.

Piąta pozycja z niewielką stratą do liderów daje powody do optymizmu, gdyż w ostatnim styczniowym zjeździe, nasze drużyny czekają już tylko mecze z najsłabszymi (teoretycznie) przeciwnikami.

Mniej szczęścia mieli zawodnicy Wisły CCSoft Kraków. Tylko jedno zwycięstwo i jeden remis, przy trzech porażkach, spowodowały jedenaste miejsce w tabeli. Częściowym usprawiedliwieniem słabszego wyniku są problemy ze zdrowiem kilku zawodników, które
spowodowały, że graliśmy tylko w piątkę. Strata do 8-ego miejsca, dającego walkę o awans w playoff, jest jednak niewielka i dlatego z nadziejami przystąpimy do gry w kolejnym zjeździe ligowym w styczniu.