Lokomotiv Zagrzeb wygrywa XXXI Turniej im. Adama Grabki, Wisła dziewiąta

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 11 czerwca 2018

Chorwacka drużyna okazała się najlepsza w corocznej młodzieżowej imprezie organizowanej przez Akademię Piłkarską Wisły Kraków.

Trzy z czołowych czterech miejsc w turnieju zajęły jednak polskie drużyny. Na drugim miejscu uplasowała się warszawska Escolia, trzeci był Raków Częstochowa, na czwartej pozycji uplasowała się Pogoń Szczecin.

Zespół Białej Gwiazdy zajął dziewiąte miejsce w stawce dwudziestu zespołów, które wzięły udział w turnieju. Wisła występowała w grupie A między innymi z późniejszymi triumfatorami turnieju. Podopieczni Patryka Jałochy najpierw bezbramkowo zremisowali z Ruchem Chorzów, by później 3-0 ograć Tarnovię. W trzecim meczu młodzi trójkolorowi piłkarze ulegli 0-1 Benfice, by na koniec rozgrywek grupowych przegrać z Lokomotivem 0-3. Ostatecznie Wiślacy zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. W meczu 1/8 finału nasi zawodnicy przegrali 0-1 z Ruchem Winniki, jednak późniejsze zwycięstwa z BATE Borysów 2-0 i z Wisłą Płock w takim samym stosunku bramkowym pozwoliły znaleźć się ostatecznie na dziewiątym miejscu.

Oczywiście jak na każdym turnieju Grabki nie mogło zabraknąć nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Nowak z APMT Polska, po tytuł króla strzelców sięgnął Jacek Czapliński z Pogoni Szczecin, a MVP turnieju bezdyskusyjnie wybrano reprezentującego barwy Lokomotivu Ante Utrobicića.

Do zobaczenia za rok!

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.