Mecz z SSC Napoli z okazji jubileuszu 115-lecia TS Wisła Kraków

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 23 lipca 2021

Początek sierpnia zapowiada się naprawdę gorąco! Ze słonecznej Italii wprost na R22 przybędzie SSC Napoli, które ukochał sobie legendarny Diego Armando Maradona. Włoski klub – naszpikowany wybitnymi piłkarzami – 4 sierpnia o godzinie 18.00 stanie w szranki z ekipą Białej Gwiazdy, aby wspólnie uczcić jubileusz 115-lecia powstania Wisły Kraków!

 

Zaplanowane na rok jubileuszowy spotkanie z Borussią Dortmund – ze względu na obowiązki przeciwnika wynikające z uczestnictwa w rozgrywkach ligowych oraz w Pucharze Niemiec – nie odbędzie się w przewidzianym terminie. Zależało nam na tym, aby zapewnić fanom piłkarskie emocje w najlepszym możliwym wydaniu, wspólnie celebrując przy R22 115-lecie klubu. Rywalizacja z SSC Napoli stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom kibiców. Zaproponowany termin 4 sierpnia to gwarancja rozegrania meczu przy udziale co najmniej 50 procent publiczności, co daje możliwość wspólnego celebrowania tych wyjątkowych chwil. W obawie przed powrotem pandemii i koniecznością stosowania się do zaostrzonego reżimu sanitarnego oraz przed brakiem możliwości przyjazdu zagranicznej drużyny do Krakowa, zdecydowaliśmy się zaprosić Błękitnych właśnie teraz, którzy w stolicy Małopolski zawitają w pełnym zestawieniu personalnym, na czele z mistrzami Europy 2020 czy z Piotrem Zielińskim.

SSC Napoli to zespół założony w 1926 roku, który minione rozgrywki krajowe zakończył na piątej pozycji. Drużyna dwukrotnie w swojej historii sięgała po tytuł mistrza Włoch, dorzucając osiem wicemistrzostw i ośmiokrotnie stając na trzecim stopniu podium. Błękitni mogą pochwalić się także sześcioma Pucharami kraju oraz udanymi występami na arenie międzynarodowej. Sezon 1988/1989 przyniósł triumf w ówczesnym Pucharze UEFA, a kampanie 1990/1991, 2011/2012, 2016/2017 i 2019/2020 pozwoliły dotrzeć do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zaplanowany na godzinę 18.00 mecz to nie koniec atrakcji przygotowanych na ten dzień! Na murawie uhonorowani zostaną zawodnicy i trenerzy wybrani do jedenastek 115-lecia „Retro” i „Złotej Ery”, a także przedstawiciele innych sekcji Towarzystwa Sportowego. Dodatkowo na jednej z trybun zasiądą wiślaccy ambasadorzy, a na rodziny z dziećmi czekać będą sportowe atrakcje czy zajęcia prowadzone przez trenerów Akademii. Czekajcie na szczegóły!

Wejściówki będą do nabycia zarówno stacjonarnie, jak i na stronie bilety.wisla.krakow.pl. Posiadacze abonamentów 2021/2022 otrzymają 50 procent zniżki na zakup wejściówki, a rekompensaty za poprzednią edycję rozgrywek obejmują właśnie potyczkę z SSC Napoli. Dodatkowo członkowie Socios oraz karnetowicze otrzymają pierwszeństwo w nabyciu wejściówek. O terminie sprzedaży poinformujemy w osobnym komunikacie.

Świętujcie z nami 115-lecie!

 

źródło: wisla.krakow.pl