Medale judoków, pływackie zawody, siatkarski memoriał

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 10 czerwca 2019

Drugi weekend czerwca za nami, czas więc aby w poniedziałkowy wieczór podsumować to wszystko co mogliśmy zaobserwować w wykonaniu sportowców Białej Gwiazdy w minionych dniach.

W dniach 7-9 czerwca na Wiśle odbyła się trzydziesta siódma edycja Memoriału Wandy Tumidajewicz i Józefa Moszczaka. Obydwie nietuzinkowe osoby były związane z Sekcją Siatkarską Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Pani Wanda występowała w koszulce z Białą Gwiazdą na piersi od lat pięćdziesiątych minionego stulecia, zdobywając między innymi mistrzostwo Polski w 1959 roku. Józef Moszczak z kolei był wybitnym szkoleniowcem krakowskich zawodniczek, dwukrotnie prowadząc drużynę Wisły na szczyt krajowej rywalizacji o tytuł mistrzowski.
W memoriale wzięły udział cztery zespołu. Oprócz krakowskiej Wisły w turnieju wystąpiły UKS Liszki, UKS Jedynka Tarnów i MOS Wieliczka. Biała Gwiazda finalnie zajęła trzecie miejsce, przegrywając z MOS-em i Jedynką, a zwyciężając UKS Liszki. Zawody wygrała drużyna MOS Wieliczki, a przedstawicielki siatkówki z Solnego Miasta okazały się także zwyciężczyniami niedzielnej rywalizacji juniorek.

Bardzo ciekawie było także 8 czerwca na wiślackiej pływalni. To właśnie w sobotę odbyły się zawody pod nazwą Dzień Dziecka JUŻ PŁYWAM 2019. W imprezie wzięło udział 280 zawodników, którzy reprezentowali barwy sześciu klubów. Oprócz Wisły Kraków z klubów reprezentujących Miasto Królów Polski wystąpiły: Korona Kraków, MKS Jordan Kraków i UKS SMS Galicja Kraków. Stawkę uzupełniły drużyny UKS Delfin Nowy Targ i UKS Ósemka Oświęcim. Zawodnicy rywalizowali na dystansie dwudziestu pięciu metrów pięcioma stylami: stylem motylkowym, stylem grzbietowym, stylem klasycznym, stylem dowolnym i w sztafecie 4×25 metrów stylem dowolnym.
W zawodach przedstawiciele Białej Gwiazdy stanęli na podium dwudziestokrotnie. Zdobyli trzy złote medale, siedem srebrnych i dziesięć brązowych. Poniżej prezentujemy Wam Drodzy Czytelnicy dokładną rozpiskę wyników naszych młodych pływaków:
Bańdo Wojciech – I miejsce 25m stylem dowolnym, II miejsce 25m stylem klasycznym
Czernecki Leon – III miejsce 25m stylem dowolnym, II miejsce 25m stylem grzbietowym
Targiel Tomasz – VI miejsce 25m stylem dowolnym, III miejsce 25m stylem klasycznym
Dunajew Wiktor – II miejsce 25m stylem dowolnym, I miejsce 25m stylem klasycznym
DeVault Daniel – III miejsce 25m stylem dowolnym, IV miejsce 25m stylem klasycznym
Chmielek Adam – V miejsce 25m stylem grzbietowym
Krupski Jan – II miejsce 25m stylem grzbietowym, II miejsce 25m stylem klasycznym
Ruda Franciszek – III miejsce 25m stylem grzbietowym, III miejsce 25m stylem klasycznym
Cieniek Kacper – IV miejsce 25m stylem klasycznym
Grzybowski Tomasz – V miejsce 25m stylem klasycznym
Borys Bartłomiej – VI miejsce 25m stylem motylkowym
Hus Nikola – III miejsce 25m stylem dowolnym, III miejsce 25m stylem grzbietowym
Popiołek Barbara – IV miejsce 25m stylem dowolnym, II miejsce 25m stylem klasycznym
Świderski Antonina – I miejsce 25m stylem grzbietowym,
Murzyn Olga – IV miejsce 25m stylem grzbietowym
Leśniowska Małgorzata – IV miejsce 25m stylem grzbietowym, III miejsce 25m stylem klasycznym
Andreew Julia – V miejsce 25m stylem klasycznym

Do bardzo udanych zaliczą także miniony weekend judocy Wisły. Co prawda nie stoczyli oni żadnej walki, ale na Krakowskiej Lidze Judo zostali oni uhonorowani medalami za osiągnięcia na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych i młodzieży. Złote medale otrzymali Danuta Majcher i Kacper Karaś. Srebro trafiło do Albina Kocioła, a brązowe krążki zawisły na szyi Karola Kowalskiego i Kerima Ourfelli.