Medale strzelców, zwycięskie walki pięściarzy, Albin Kocioł piąty w Europie!

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 1 lipca 2019

Ostatni weekend czerwca dla wielu z Was Drodzy Czytelnicy z pewnością idealną okazją do odpoczynku i korzystania z letniej pogody. Wypoczywać jednak nie miało zamiaru kilku sportowców Białej Gwiazdy, którzy reprezentowali barwy krakowskiego klubu na sportowych wydarzeniach mijających dni.

W dniach 27-30 czerwca w Warszawie na Torwarze przy ulicy Łazienkowskiej odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Do reprezentacji Polski na ten turniej został powołany judoka Białej Gwiazdy Albin Kocioł. W trwających cztery dni zawodach Albin swój pierwszy pojedynek stoczył w sobotę, gdzie rywalizował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Zawodnik na co dzień reprezentujący barwy klubu z Reymonta stoczył trzy pojedynki, z czego dwa zakończyły się jego zwycięstwem. Nie zdołał pokonać dopiero Rosjanina Ikhvana Edilsultanova. Kocioł zajął ostatecznie piąte miejsce, a rosyjski judoka został Mistrzem Europy w swojej kategorii wagowej. Porażka z mistrzem Europy na pewno nie jest powodem do wstydu, a dobra dyspozycja reprezentującego barwy Białej Gwiazdy zawodnika z pewnością przełoży się na kolejne powołania do kadry narodowej.

Bardzo udany weekend mają za sobą także zawodnicy Sekcji Strzeleckiej Wisły Kraków. W sobotę i niedzielę w Tarnowie odbywały się zawody, na których wiślaccy strzelcy zdobyli trzy medale. W Mistrzostwach Strefowych Juniorów Młodszych trzecie miejsce zajęła Lidia Moryc-podopieczna trenera Michała Królikowskiego. Nasza zawodniczka uzyskała wynik 494,7 punktu w konkurencji Karabinku pneumatycznego 50. Na trzeciej pozycji uplasował się również Maciej Walaszczyk. Prowadzony przez trenera Szymona Polaszczyka zawodnik zdobył 443 punkty w konkurencji Pistoletu pneumatycznego 50. Maciej wywalczył sobie tym samym prawo startu na Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Już wcześniej start na tej imprezie zapewniła sobie Lidia Moryc, a do grona zawodników reprezentujących na tym turnieju barwy Białej Gwiazdy dołączył także podopieczny Rafała Sumary Jakub Rosa. Ten ostatni zajął dziewiątą lokatę z wynikiem 420 punktów, ale to wystarczyło do uzyskania minimum kwalifikacyjnego.


Brązowy medal zdobył także prowadzony przez Michała Królikowskiego Marcin Szymański. Ten zawodnik startujący w seniorach zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Małopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W seniorskiej konkurencji karabinu dowolnego uzyskał 613,8 punktu.

Siedmiu zawodników udało się do Brzeska, aby w sobotę 29 czerwca wziąć udział w Międzynarodowym Grand Prix Małopolski w boksie. Impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Brzeska Pana Tomasza Lasoty, a organizatorem turnieju był Małopolski Związek Bokserski. Z przyczyn niezależnych od naszych reprezentantów tylko trzech z nich miało okazję stanąć w szranki sportowej rywalizacji na ringu. Pozostała czwórka nie miała po prostu rywala. Z trzech walk Wiślacy wygrali wszystkie swoje pojedynki. Michał Dawiec po bezdyskusyjnym werdykcie sędziów (3-0) pokonał reprezentującego barwy UKS Morsy Dębica Mateusza Pędraka. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Michała Drożdża z Miłoszem Edelmullerem z Golden Team Nowy Sącz. Karol Nikodem z kolei wygrał 2-1 swoją walkę z Michałem Bulandą.

Naszym zawodnikom gratulujemy udanych występów!