Mistrzostwa Europy w pływaniu Masters – Londyn 25-29.05.16r.

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 30 maja 2016

To wyjątkowa chwila dla klubu i sekcji pływackiej TS Wisła Kraków. Do Londynu wyjechał z nastawieniem by walczyć w doskonałej formie.

Trzykrotnie Stanisław Krokoszyński stanął na najwyższym stopniu podium by usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego.
Udowodnił tym samym, że wiek do rywalizacji na takim poziomie nie ma znaczenia. Stanisław Krokoszyński jest wzorem do naśladowania dla wielu pokoleń ale aby wygrywać najważniejsze imprezy trzeba ciężko na nie pracować całe życie.

Wyjazd ten nie mógłby dojść do skutku gdyby nie oceniona pomoc klubu TS Wisła Kraków która wsparła wyjazd finansowo i organizacyjnie ale również zorganizowała piękny strój by reprezentować godnie Białą Gwiazdę na piersi. Wielkie podziękowania również dla kierownika sekcji pływackiej Masters Tomasza Dońca, który bardzo szczegółowo śledził zgłoszenia i przygotował kosztorys wyjazdu.

Ogromne podziękowania dla Grzegorza Kowala, który w Londynie pomógł organizacyjnie odnaleźć się na miejscu i był w każdej chwili skłonny do pomocy.

Stanisław Krokoszyński wywalczył trzy złote medale Mistrzostw Europy.
Pierwszy na dystansie 200m. stylem zmiennym 04:23,55
Drugi na dystansie 200m. stylem dowolnym 03:40,29
Trzecie na dystansie 100m. stylem dowolnym 01:40,26

Raz jeszcze podziękowania kierowane są dla ludzi, którzy zaangażowali się w organizację, motywację i konsekwencję by do tego wyjazdu doszło. Dla takich chwil jak dziś gdy odbiera się z lotniska Wiślaka, który zdobył 3 złote medale Mistrzostw Europy naprawdę WARTO!

Gratulację i życzymy dalszych sukcesów z Białą Gwiazdą na piersi.

Wyniki dostępne na stronie internetowej www.megatiming.pl