Mistrzostwa Województwa Małopolskiego 10-12 lat

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 18 grudnia 2018

W dniach 15-16.12.2018 r. w Zabierzowie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. Jest to jedna z najważniejszych pływackich imprez okręgowych.  W zawodach wzięli udział zawodnicy z roczników 2008,2007 i 2006 a łączna liczba wszystkich startujących zawodników wynosiła 335.

Reprezentacja sekcji pływackiej TS Wisła Kraków a zarazem uczniów SP nr 5:
Balcerzyk Michał, Heiza Ignacy, Klimowicz Jan, Korzeniowski Eryk, Oczkowicz Mikołaj, Płaczek Mateusz, Sanowski Patryk, Warunek Antoni, Mielech Magdalena, Walecka Maria, Woźny Liliana.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w zawodach.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Mikołaj Oczkowicz.

Oczkowicz pomimo problemów zdrowotnych, które miał kilka dni przed zawodami spisał się bardzo dobrze a nawet lepiej niż założenia trenera. Mikołaj ustanowił nowe rekordy życiowe i zdobył 4 medale:
– 2 miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym
– 3 miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym
– 3 miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym
– 3 miejsce na dystansie 800m stylem dowolnym

Na słowa uznania za walkę i serce, które było włożone w każdy wyścig zasługują Liliana Woźny, Magdalena Mielech i Ignacy Heiza.

Podziękowania kierowane są do Rodziców, którzy bardzo wspierali dopingiem wszystkich zawodników.

Wyniki z zawodów można prześledzić na stronie www.megatiming.pl
( zakładka zawody okręgowe)

W imieniu sekcji pływackiej TS Wisła Kraków życzę wszystkim zawodnikom, dyrekcji SP nr 5, wychowawcom, nauczycielom, sympatykom pływania i wiernym kibicom sekcji pływackiej TS Wisła Kraków zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku i nabrania sił na kolejne miesiące pracy oraz by rok 2019 był jeszcze lepszy od roku 2018, który powoli zbliża się do końca.

Paulina Kujawa – trener, koordynator sekcji pływackiej TS Wisła Kraków