12 października 2009

Dominacja gimnastyczek Wisły

W Zabrzu odbyły się Kontrolne Zawody Kadry Juniorek oraz Turniej Młodości Juniorek Młodszych w Gimnastyce Sportowej.

We wszystkich kategoriach bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki Wisły Kraków, przy czym w konkurencji juniorek młodszych do lat 12 okazały się hegemonem absolutnym. Zajęły bowiem - uwaga! - sześć pierwszych miejsc! Wygrała Julia Solarz przed Aleksandrą Król i Natalią Łysy. Czwarta była Julia Heiza, piąta Klara Kopeć, a szósta Maria Bieda.

Nieco gorzej było w kategorii juniorek młodszych do lat 14. Żadnej z wiślaczek nie udało się stanąć na podium, a najwyższe czwarte miejsce wywalczyła Karolina Batko. Wśród juniorek znów jednak było wyśmienicie. Zwyciężyła Aleksandra Biskup, trzecia była Weronika Woźniak, a siódmą pozycję zajęła Karolina Czyż.

Osiągnięte przez nasze dziewczęta wyniki napawają wielkim optymizmem przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się za niespełna dwa tygodnie, także w Zabrzu. Liczymy na kolejne sukcesy.

Tagi: Kontrolne Zawody Kadry Juniorek, Karolina Batko, Aleksandra Biskup, Weronika Woźniak, Julia Solarz, Julia Heiza