Nowy numer Magazynu R22

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 12 września 2018

Nowy numer wiślackiego Magazynu R22 już dostępny. Każdy kto kupi bilet na mecz Wisła – Lechia otrzyma go w gratisie, gazetę można też nabyć w sklepie Wiślacki Świat.

 

A co ciekawego przeczytamy w najnowszym wydaniu? Wiele miejsca poświęcono wiślackim sekcjom Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

  • Wywiad numeru przypadł trenerom-koordynatorom : Tomaszowi Sararze i Norbertowi Cabie.

Jakie cele stawiacie przed sobą i oczywiście Waszymi podopiecznymi?

N.C: Zaczęliśmy się mocno, jako sekcja, zaznaczać na mapie Polski, na razie głównie południowej, ale ciągle coraz szerzej. Kolejnym etapem są imprezy rangi
mistrzowskiej i wywalczone tam – miejmy nadzieję – tytuły oraz medale. Powoli od września zaczniemy współpracę z dziećmi, aby już od małego szkolić je w czterech dyscyplinach. Chcemy wpoić im pewne pozytywne nawyki, żeby nauczyli się, że sport to też obowiązek, który weryfi-kuje wszystko. W konfrontacji nie ma faworytów. Ten, kto wyleje więcej potu, ma większe szanse. W przypadku dzieci trening przyjmuje formę zabawy, która uczy i niesie pewne wartości.

 

  • Co się działo na TS-ie, czyli wiślacki przegląd wydarzeń.

A w nim m.in. podsumowania startów naszych zawodników z sekcji boksu, gimnastyki i szermierki.

 

  • Wywiad z trenerem Wisły CANPACK Kraków Krzysztofem Szewczykiem.

„Kluczem przy doborze składu było poszukiwanie zawodniczek młodych, głodnych sukcesów takich, dla których gra w Wiśle nie będzie już tylko odcinaniem kuponów, ale prawdziwym wyzwaniem.Wszystkie wymienione zawodniczki spełniają te kryteria.”

 

  • Rozmowa z zawodniczkami sekcji gimnastyki sportowej.

„Wisła Kraków to najlepszy klub w całej Polsce. Na Wiśle trenujemy już kilka lat, przyprowadzili nas tutaj rodzice. Co więcej w tym klubie uczą dbałości w każdym aspekcie, zawsze trzeba mieć „proste nogi.”. Biała Gwiazda to klub z ogromnymi tradycjami, dlatego warto ćwiczyć przy Reymonta. Trenerzy, którzy prowadzą z nami zajęcia uczą nas perfekcji i dyscypliny. To dla nas bardzo ważne osoby, z którymi spędzamy codziennie czas.”

  • Wieści z Akademii Piłkarskiej :

Kuro Piłkarz Sezonu 2017/18 Daniel Hayo-Kowalski.

Młodzież w elicie, czyli o rozgrywkach na szczeblu centralnym drużyn młodzieżowych.

Relacja z Turnieju im. Adama Grabki.

 

Ponadto w numerze m.in. :

  • wywiad z Marzeną Sarapatą
  • Daniel Gołda o nowych obowiązkach i planach
  • wywiad z wiślackim spikerem
  • sektor X
  • początki Wisły : Władysław Jenkner i Czerwoni Kraków