Nowy sezon ligowy brydżystów

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 12 października 2022

Jak zwykle, na początku października, ruszył nowy sezon ligowy dla zawodników sekcji brydża sportowego. W tym roku nasi brydżyści rywalizują w rozgrywkach II ligi, z planami awansu na wyższy poziom rozgrywek.

Nasze drużyny już w pierwszym dniu pierwszego zjazdu stoczyły derbowy pojedynek. W bezpośrednim starciu lepszą dyspozycją dnia wykazali się zawodnicy Wisły House of Bridge zwyciężając 14,6-5,4.

Drużyna Wisły House of Bridge przystąpiła do rozgrywek praktycznie w niezmienionym składzie. Po poprzednim nieudanym sezonie, również i w tym roku oczekiwania w drużynie były stonowane. Start wyszedł przyzwoicie. Oprócz zwycięstwa we wspomnianym derbowym pojedynku, udało się zwyciężyć jeszcze trzykrotnie, przy tylko jednej porażce. Pozwoliło to na zajęcie 3 miejsca z bardzo dobrym bilansem 67,78pkt.

Drużyna TS Wisła – CC Soft Kraków zmieniła w tym sezonie nazwę podkreślając w ten sposób pozyskanie sponsora. Doszło trzech nowych graczy, a ubyło tylko dwóch. Niestety start nie udał się nam tak jak powszechnie oczekiwano. Częściowym usprawiedliwieniem są względy zdrowotne, które uniemożliwiły grę dwóch zawodników, a dwaj inni zachorowali w trakcie rozgrywek. Drużyna wygrała wysoko tylko jeden z pięciu meczów i zajmuje po pierwszym zjeździe dopiero 10-te miejsce. Mamy jednak nadzieję, że w pełnym składzie i lepszej dyspozycji powalczymy w dalszej części sezonu też o awans do I ligi.