Patrycja Waszczuk z dwoma złotymi medalami w MPJ we Wrocławiu

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 11 sierpnia 2017

We Wrocławskiej Hali Stulecia w dniach 6-9.08.2017 trzyosobowa ekipa Wisły walczyła dzielnie o jak najlepsze miejsca.
Po morderczych zawodach w Szczyrku, gdzie nasi zawodnicy toczyli zacięty bój o utrzymanie w I Lidze Juniorów teraz przyszła kolej na indywidualną rywalizację w szachach szybkich oraz błyskawicznych.

Szachy szybkie były rozgrywane tempem 15 min + 10 sekund na ruch. W szachach błyskawicznych tempo jest jeszcze szybsze. Wynosi 6 minut + 4 sekundy u najmłodszych, a w rocznikach 2003 i starsi tempo wynosi 3 minuty + 2 sekundy na jeden ruch. Taki rodzaj tempa wraz z intensynością wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego oraz ogromnej koncentracji.

Nasi zawodnicy spisali się znakomicie!

Ogromne brawa należą się w szczególności Patrycji Waszczuk, która zdobyła w kategorii juniorek do lat 14 zdobyła złoto w szachach szybkich!

Bartosz Warchoł zagrał przyzwoicie notując 23 lokatę, Andrzej Kulesza zagrał na miarę obecnej formy i zajął 46 pozycję co nie oddaje jego możliwości

Drugie złoto dla Patrycji podczas Mistrzostw Polski Juniorów 2017 we Wrocławiu! Tym razem nasza zawodniczka walczyła do ostatnich sekund i upragniony tytuł nie przyszedł tak łatwo jak dzień wcześniej.

W kategorii Juniorów do lat 14 bardzo dobrze zaprezentował się Andrzej Kulesza notując dobry finisz był tuż za pierwszą dziesiątką plasując się na 11 miejscu.

Liczymy na dalsze postępy i awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w szachach klasycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z rywalizacji w Hali Stulecia – Galeria zdjęć MPJBiS – Wrocław 2017.

 

Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie naszych młodych zawodników.

Więcej informacji o Sekcji Szachowej znajdziecie na stronie http://www.szachy.tswisla.pl/