Podsumowanie: Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 14 czerwca 2022

W dniach 11-12.06.2022 na Hali Głównej Towarzystwa Sportowego ,, Wisła” Kraków rozegrały się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej kobiet i mężczyzn.

Łącznie w zawodach udział wzięło 120 zawodniczek i zawodników z 6 państw ( Dania, Norwegia, Łotwa, Ukraina i Słowacja .Było to duże i niezwykle widowiskowe wydarzenie sportowe. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom sportowy ściągając na trybuny ogromną ilość widzów.

Patronat Honorowy nad impreza objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

W sobotę w godzinach porannych rozegrały się wieloboje męskie w kategorii junior i senior.

O godzinie 15.00 nastąpiła niezwykle piękna Ceremonia Otwarcia, w której przemówienia dostojnych gości tj: Pani Wiceprezydent Anny Korfel- Jasińskiej, Pani Sylwii Czeremugi Dyrektor Departamentu Sportu i Igrzysk Europejskich oraz Prezesa Towarzystwa Pana Tomasza Jażdżyńskiego przeplatały się ze wspaniałymi pokazami gimnastycznymi tworząc swoisty spektakl.

O godzinie 16.00 rozpoczęła się rywalizacja w wieloboju kobiet w kategorii senior, której zwyciężczynią okazała się Brygida Urbańska z krakowskiej ,,Wisły”.

O godzinie 20.00 juniorki rozpoczęły rywalizację wielobojową. Tu również Krakowska ,, Wisła” udowodniła swoją dominację. Mistrzostwo Polski zdobyła bardzo obiecująca juniorka Maria Drobniak TS ,,Wisła”.

Niedziela 12.06 to kolejny dzień zmagań sportowych gimnastyczek i gimnastyków. Tym razem zmagania obejmowały starty finałowe. Wzięło w nich udział 8 najlepszych zawodniczek i zawodników z wieloboju na poszczególnym przyrządzie.

Również i tu była widoczna dominacja krakowskiej ,, Wisły”. Brygida Urbańska wywalczył kolejny złoty medal w skoku przez stół gimnastyczny, oraz trzy brązowe krążki w pozostałych konkurencjach.

Maria Drobniak zakończyła rywalizację z 2 kolejnymi tytułami Mistrza Polski w ćwiczeniach na poręczach oraz ćwiczeniach wolnych, dokładając jeszcze brąz w skoku przez stół gimnastyczny.

Gabriela Janeczek uplasowała się na 2 i 3 pozycji w ćwiczeniach na równoważni oraz ćwiczeniach wolnych.

Do medalowego dorobku krakowskiej gimnastyki 13 medali dołożyli również chłopcy z AZS AWF Kraków.

Wysoki poziom sportowy, poszerzenie mistrzostw o udział ekip międzynarodowych, Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Krakowa, Komitet Reprezentacyjny składający się z samych osobistości krakowskich elit, osobiste zaangażowanie Leszka Blanika Złotego Medalisty Olimpijskiego oraz Prezesa Polskiego Związki Gimnastycznego, doskonała oprawa zawodów, transmisja online z komentarzem przyczyniły się do okrzyknięcia Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej bardzo ważnym wydarzeniem sportowym na krakowskiej oraz małopolskiej mapie sportowej.

Swój wkład finansowy w organizację imprezy mieli Partnerzy imprezy: Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, województwo Małopolskie, Szkoła Podstawowa z oddziałami sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków, Polskok Chrzanów, Wodociągi Kraków oraz sponsorzy.

GALERIA Z CEREMONII OTWARCIA

foto. Ewa