Podsumowanie roku 2018 – sekcja gimnastyki

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 23 stycznia 2019

Rok 2018 obfitował w fantastyczne wydarzenia gimnastyczne, wiele wspaniałych sukcesów na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Zdobyliśmy 27 medali w indywidualnych zawodach ogólnopolskich w kategorii junior młodszy( w tym Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, gdzie Małopolska w zasadzie zmiażdżyła konkurencję, a tylko sekcja żeńska T.S Wisła zdobyła wysokie drugie miejsce, deklasując wielkie dwusekcyjne kluby).

W kategorii juniorów i seniorów wywalczone 12 medali w zawodach ogólnopolskich w tym podczas startu na m.in. Indywidualnych Mistrzostwach Polski . W końcu 14 medali zdobytych na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek przez najmłodsze gimnastyczki Wisły, to również wielki powód do dumy.

Sezon jesienny to czas Drużynowych Mistrzostwa Polski : 3 tytuły Mistrza Polski ( młodzik, junior młodszy kl. II, junior kl. I), tytuł Wicemistrza Polski w kategorii junior młodszy kl. III oraz brąz w kategorii seniorskiej.

W roku 2018 zawodniczki oraz trenerzy sekcji gimnastycznej TS Wisła Kraków wielokrotnie uczestniczyli w szkoleniach, zgrupowaniach oraz międzynarodowych gimnastycznych wydarzeniach sportowych: Mistrzostwa Świata Doha- Katar, Mistrzostwa Europy Glasgow- Wielka Brytania, Międzynarodowy Turniej Braga- Portugalia, Międzynarodowy Turniej Ostrava- Czechy, obóz wymienny Paryż- Francja, obóz ogólnorozwojowy-Murzasichle, obóz szkoleniowy- Szczecin.

Na szczególne wyróżnienie za wkład pracy i wynik sportowy zasługują nasze najbardziej perspektywiczne i utytułowane zawodniczki:

– Katarzyna Jurkowska- Kowalska uczestniczka MŚ w Doha, wykonała jako pierwsza na świecie nowy zeskok z równoważni, który został nazwany jej nazwiskiem

-Kaja Skalska uczestniczka ME Glasgow w Wielkiej Brytanii

-Brygida Urbańska medalistka IMP Gdańsk

– Katarzyna Porąbka Mistrzyni Polski OOM Zabrze

-Julia Dudka medalistka OOM Zabrze

-Martyna Szumna

-Maria Drobniak medalistka OOM Zabrze

Wszystkie wyróżnione zawodniczki są członkiniami Kadry Narodowej i chlubą naszej sekcji.

Ostatni rok to ostateczna finalizacja fantastycznego projektu, który sekcja gimnastyczna TS Wisła realizowała wspólnie ze SP nr 5 w Krakowie, Klasy Mistrzostwa Sportowego dla gimnastyczek.

W minionych miesiącach udało się również pozyskać sponsora firmę Can – Pack, dzięki któremu udało się przekształcić stary magazyn w nową szatnię dla naszych gimnastyczek. Okazją do podsumowania całorocznej pracy stały się Wiślackie Mikołajki, organizowane już po raz jedenasty, w których udział wzięło ponad 200 osób, a wśród zaproszonych znaleźli się p. Barbara Ślizowska- jako gość honorowy, Prezes Fundacji Can- Pack Ewa Mazurek, Dyrektor wydziału Sportu UMK Barbara Mikołajczyk, przedstawiciele Rady Dzielnicy V oraz Zarząd T S Wisła i Dyrekcja SP nr 5 wraz z gronem pedagogicznym.

Dziękuje naszym kochanym zawodniczkom za uśmiech i pasję, zaangażowanym i zawsze pomocnym rodzicom, Dyrekcji SP nr 5 za dobrą i owocną współpracę, Zarządowi TS Wiała za chęć niesienia pomocy w sytuacjach trudnych, Panu Prezesowi Honorowemu Ludwikowi Mięttcie- Mikołajewiczowi za pomoc w załatwieniu spraw niemożliwych do załatwienia, trenerom za wkład pracy, serce, oddanie, dyspozycyjność i ogromne poświęcenie, chciałabym życzyć wszystkim Szczęśliwego, obfitującego w nowe wyzwania i sukcesy 2019 roku.

Małgorzata Solarz- Kulbicka – koordynator sekcji