Podsumowanie weekendu

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 27 maja 2019

Ostatni weekend maja definitywnie dobiegł końca. Nie zabrakło oczywiście w nim emocji związanych ze zmaganiami sportowców Białej Gwiazdy. Poniedziałkowe popołudnie to idealny czas na to, aby podsumować wszelkie wydarzenia związane z zawodami, w jakich mieli okazję brać udział zawodnicy Towarzystwa Sportowego Wisła.

Już w piątek rozpoczęły się zawody pływackie na Wiśle. Poniżej zaprezentujemy Wam Drodzy Czytelnicy relację najbardziej kompetentnej osoby związanej z tą dyscypliną w Naszym Klubie czyli Pauliny Kujawy:
W dniu 24.05.2019 na pływalni TS Wisła Kraków odbyły się X Igrzyska Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków.
Zawody zostały podzielone na dwa bloki. W pierwszym bloku wystartowali uczniowie z klas 4-8 i 3 gimnazjum. W drugim bloku uczniowie klas 1-3. Zawody zostały podzielone na indywidualną klasyfikacje medalową:
– grupa profesjonalna – uczniowie, którzy pływanie trenują wyczynowo
– grupa amatorów – uczniowie, którzy na basen chodzą w ramach zajęć fakultatywnych
Na wszystkich uczniów startujących czekało wiele niespodzianek:
– pakiet startowy dla każdego uczestnika zawodów
– dyplom za udział w zawodach
– losowanie nagród
W tym roku także została zorganizowana loteria dla Wychowawców, którzy brali udział w dzisiejszym wydarzeniu jako kibice. Wszystkim szczęśliwcom gratulujemy.
Zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu trenerów sekcji pływackiej TS Wisła Kraków, a także kilku zawodników grupy centralnej sekcji pływackiej TS Wisła Kraków.
Serdeczne podziękowania kieruje:
– Dyrekcji SP 5, którzy podczas zawodów dekorowali wszystkich zwycięzców i mocno im kibicowali
– TS Wisła Kraków za ufundowanie nagród dla uczestników
– Trenerom sekcji pływackiej za przygotowanie zawodów, nagród i obiektu a także obsługi zawodów
– Rodziców i Gości, którzy dopingowali wszystkich uczestników
– Pani Ewie Michalik za zdjęcia i filmik, który został przygotowany po zakończonych zawodach
– Dyrektora SP nr 5 Pawła Maśleja, który ufundował puchar dla najszybszej pary zawodników w wyścigu specjalnym
W imieniu swoim i trenerów sekcji pływackiej TS Wisła Kraków gratulujemy wszystkim uczestnikom wyników sportowych, rywalizacji i walecznej postawy do ostatnich metrów.

Bardzo udany weekend mają za sobą zawodnicy Sekcji Judo Towarzystwa Sportowego Wisła. W sobotę 25 maja w Pile odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów Judo. Wicemistrzynią Polski została Danuta Majcher, Paweł Tylek zajął piątą lokatę, a turniej na siódmej pozycji zakończył Kerim Ourfelli.

Tego samego dnia na hali Wisły odbył się turniej kickboxingu Wisła Fighting League. Siedmiu zawodników Wisły zakończyło tą imprezę zwycięstwem na swoim koncie.

Bardzo ważny mecz wygrali w miniony weekend piłkarze Wisły z zespołu U-15 prowadzonego przez Mateusza Stolarskiego. Zawodnicy Białej Gwiazdy wygrali wyjazdowe spotkanie w Rzeszowie z Resovią 2-0. Na kolejkę przed końcem CLJ U-15 Wisła zajmuje drugie miejsce w tabeli.