Powrót Futsalu!

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 11 grudnia 2017

W niedzielę 10 grudnia po niemal dwóch i pół roku przerwy na Reymonta wróciła piłka nożna w halowym wydaniu. W eliminacjach halowego Pucharu Polski, które odbywały się na hali przy ulicy Reymonta 22 udział wzięła drużyna Białej Gwiazdy złożona z trenerów Akademii Piłkarskiej.

Aby zakwalifikować się do kolejnego etapu rozgrywek Wisła musiała stoczyć cztery pojedynki. Pierwszy mecz Biała Gwiazda rozegrała z Promykiem Bolęcin. Drużyna z podchrzanowskiej miejscowości musiała uznać wyższość Wisły, która wygrała ten mecz 4-0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Marcin Pluta, Maciej Musiał, Bartosz Bąk i Patryk Jałocha.

Kolejne spotkanie, które musiała rozegrać Wisła to mecz z AZS UEK Kraków. Zespół, który ostatecznie wygrał klasyfikację końcową zremisował z trójkolorową drużyną. Gol dla Wisły padł po strzale Adriana Filipka.

Trzeci mecz zakończył się porażką Białej Gwiazdy. Trafienia Mateusza Stolarskiego i Macieja Papieża nie wystarczyły do odniesienia zwycięstwa i Wisła ostatecznie przegrała spotkanie z Rzezawa Team.

Ostatni, szalenie istotny pojedynek był nie tylko meczem o awans, ale i halową odsłoną Małych Derbów Krakowa. Przeciwnikiem Wisły był wszak Hutnik. Biała Gwiazda w tym pojedynku pokazała jednak zdecydowaną wyższość i wygrała ów mecz 4-1. Dwa gole zdobył Marcin Pluta, po jednym dołożyli Mateusz Stolarski i Maciej Papież.

Wisła z siedmioma punktami znalazła się na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej. Kolejna odsłona pojedynków na hali już w przyszłą niedzielę 17 grudnia.

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Sergiej Michajlow, Paweł Długopolski, Maciej Musiał, Marcin Pluta, Mateusz Stolarski, Adrian Filipek, Bartosz Bąk, Krystian Żakowicz, Michał Jania, Maciej Papież, Patryk Jałocha, Piotr Dobaj oraz Rafał Wisłocki. Sztab: Agnieszka Cyran, Mateusz Kostecki, Piotr Truchlewski