Pracowity weeked Wiślackiej Szkoły Futbolu

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 30 września 2020

To był pracowity weekend dla drużyn Wiślackiej Szkoły Futbolu. Nasi podopieczni brali udział w turnieju przy Reymonta 22, rozegrali także sparing i kolejny ligowy mecz.

Zespół U-13 z trenerem Marcinem Starzykiewiczem na czele, korzystając z ligowej pauzy rozegrał sparing z LKS Tempo Rzeszotary. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny, ale dla szkoleniowca najistotniejsze było przede wszystkim dalsze doskonalenie umiejętności piłkarskich i taktycznych jego podopiecznych. U-13 po dwóch ligowych spotkaniach ma na koncie komplet zwycięstw.

Drużyna U-12 trenera Dawida Ślusarczyka nieznacznie przegrała z obecnym liderem Małopolskiej Ligi Młodzików, Pcimianką Pcim. Mimo porażki chłopcy dzielnie walczyli ze swoimi rywalami. Była to szósta tegoroczna kolejka, co oznacza, że jesteśmy już na półmetku rozgrywek.

Zespoły U-9 i U-8, a także najstarszy rocznik Wiślackich Skrzatów (2014) mieli okazję zmierzyć się z lokalnymi klubami w turnieju organizowanym na naszych obiektach przez Małopolską Akademię Futbolu. Dla niektórych z chłopców prowadzonych przez trenera Rafała Wisłockiego były to pierwsze tego typu rozgrywki w ich życiu. Turniej zakończył się rozdaniem medali i pucharów dla wszystkich uczestników.