Raz na wozie, raz pod wozem

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 2 września 2019

W bardzo odmiennych nastrojach kończą ostatni weekend wakacji młodzi piłkarze Wisły Kraków. Kapitalny mecz (jak i cały początek sezonu) mają za sobą piłkarze z zespołu U-15, znacznie gorsze nastroje z pewnością panują w drużynie do lat siedemnastu.

Zacznijmy od zespołu prowadzonego przez Patryka Jałochę. Drużyna ta występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i przed sobotnim meczem z Sandecją Nowy Sącz zajmowała pozycję lidera, dzieląc i rządząc w ligowej stawce. Za komentarz do postawy ekipy wiślackich piętnastolatków niech posłuży fakt zwycięstwa w „derbowym” pojedynku z AP21, kiedy to młodzi Wiślacy ograli na boisku Podgórza przy ulicy Dekerta swoich rywali aż 7-1. W sobotę 31 sierpnia o godzinie 14:30 podopieczni Patryka Jałochy rozegrali kolejny mecz. Tym razem na własnym boisku podejmowali drużynę Sandecji Nowy Sącz. Pierwsza bramka dla Wisły padła tuż przed przerwą, kiedy to w czterdziestej czwartej minucie gry do siatki nowosądeckiej drużyny trafił Michał Bajor. Ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie Wisły w sześćdziesiątej minucie. Kolejne dwa gole padły po trafieniach Mateusza Stanka w sześćdziesiątej piątej i siedemdziesiątej minucie gry. Wisła bezdyskusyjnie prowadzi w tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-15 mając na swoim koncie komplet zwycięstw w trzech meczach i stosunek bramkowy 16-1. Wicelider, którym jest lubelski Motor ma na koncie siedem punktów i traci do Białej Gwiazdy dwa oczka.

Zgoła odmienne nastroje panują w zespole U-17. Podopieczni Dawida Będkowskiego występujący w starszym roczniku Centralnej Ligi Juniorów nie odnieśli w tym sezonie jeszcze zwycięstwa. W sobotnie południe na bocznym boisku przy ulicy Reymonta doszło do starcia z Koroną Kielce. Wisła prowadziła do przerwy 1-0 po bramce Kacpra Zborowskiego z dwudziestej piątej minuty. Nie udało się jednak zawodnikom Białej Gwiazdy utrzymać tego prowadzenia co więcej trzy trafienia Korony z drugiej połowy przesądziły o wyniku spotkania, które Kielczanie wygrali 3-1. Wisła plasuje się aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17, mając po trzech kolejkach na koncie punkt.