Starty sekcji bokserskiej w minionych tygodniach

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 25 kwietnia 2018

W Nowej Hucie dnia 14.04.2018 na obiektach KS Wanda odbyły się Międzynarodowe Zawody Grand Prix Małopolski w Boksie Olimpijskim. Trzech reprezentantów Białej Gwiazdy stoczyło pojedynki.

54/kad Pyclik Jakub TS Wisła Kraków 2:1 Ciureja Kacper Tiger Tarnów
63/kad Piórkowski Kacper Tiger Tarnów 0:3 Wojtaszek Michał TS Wisła Kraków
69/sen Drożdż Michał TS Wisła Kraków 0:3 Salabura Kacper Golden Team Nowy Sącz.

W dniach 12-14 kwietnia we Francji odbył się prestiżowy Międzynarodowy Turniej Bokserski o pasy Montana, nasz klub reprezentowało dwóch zawodników. W wadze 56 kg Jarosław Iwanow, w wadze -91 kg Piotr Smaroń. Jarosław pierwszą walkę wygrał jednogłośnie z Włochem Simone Rad, w półfinale przegrał 2:1 z zawodnikiem z Uzbekistanu Sharakhmatov Abdulkmay.
Piotr przegrał 2:1 z zawodnikiem z Ukrainy Danshyn Yaroslav.

 

Na 89 Mistrzostwa Polski w Boksie Olimpijskim nasza sekcja wystawiła do walk trzech zawodników, Jarosław Iwanow 56 kg, Mateusz Basza 64 kg i Piotr Smaroń -91 kg.

24.04 boksował Piotr Smaroń który przegrał po zastopowaniu walki w 2 rundzie przez lekarza, doznał rozcięcia łuku brwiowego. Zawodnik z którym walczył to Mateusz Kowalczyk z Desant Kraków- zeszłoroczny Mistrz Polski. Po zliczeniu punktów okazało się, że Piotr prowadzi ale z racji kontuzji dalej przeszedł Kowalczyk.
25.04 Mateusz Basza przegrał jednogłośnie z Danielem Skorupą z RMKS Rybnik.

 

Sekcja Bokserska TS Wisła Kraków