Strzelcy na zawodach w Złotoryi

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 18 lutego 2019

Jak co roku klub Agat ze Złotoryi zaprosił strzelców z całej Polski na zawody w konkurencjach pneumatycznych. Zawody Agatu cieszą się duża popularnością z uwagi na wysokie wyniki, fajna atmosferę oraz atrakcyjne nagrody. Przypomnijmy, że kilka lat temu nasza strzelczyni Elżbieta Szwed przywiozła z nich złota sztabkę !

W tegorocznych zawodach nasi strzelcy startowali ze zmiennym szczęściem, możemy jednak pochwalić się kilkoma sukcesami:
– w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów seniorów do finału zakwalifikowali się Piotr Zygmunt na miejscu 6 (wynik 555 punktów) oraz Rafał Sumara na miejscu 7 (wynik 553 punkty) w finale obaj utrzymali swoje pozycje
– w konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów seniorów Piotr Grubka wynikiem 609,9 punka zdobył 4 miejsce w drugim strzelaniu.

Na zakończenie zawodów w niedziele startowały Mixy. Jest to konkurencja polegająca na stracie zespołu składającego się z zawodnika i zawodniczki. Najlepiej spisał się mix pistoletowy składzie; R. Sumara i H.Milenina, którzy w eliminacjach wywalczyli finał spośród 14 startujących zespołów. W finale zajęli 4 miejsce uzyskując wynik 349,1 pkt.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom sukcesów a organizatorom bardzo sprawnie przeprowadzonej imprezy !