Sukcesy judoków Białej Gwiazdy!

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 15 maja 2018
W dniu 12 maja 2018 r. w Kielcach odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Weteranów w Judo. Białą Gwiazdę reprezentowało 5 zawodników, którzy wywalczyli aż 3 złote medale! Na najwyższym podium stanęli: Magdalena Sowiźrał kat.wag. 66 kg. Michał Klimek kat.wag. 81 kg. Artur Bodzioch kat.wag. +100 kg. Ponadto, 4 miejsce w kat.wag. 90 kg. zajął Paweł Jaranowski oraz 5 miejsce w kat.wag.73 kg. Grzegorz Srębacz. Wszystkim zawodnikom Wisły Kraków serdecznie gratulujemy!
Podczas odbywającej się w sobotę w Bytomiu II eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych) zawodnik TS Wisły Kraków Karol Batko 66 kg, wywalczył I miejsce. Tym samym po drugiej lokacie w pierwszej eliminacji bezapelacyjnie zapewnił sobie awans do finałów Mistrzostw Polski. Oprócz Karola do finałów Mistrzostw Polski, awans już wcześniej zapewnili sobie Karol Kowalski 46 kg, oraz medaliści Pucharu Polski Kacper Karaś 66 kg, Kacper Gabor 50 kg i Albin Kocioł 81 kg. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się na początku czerwca w Pile i nie ukrywamy, że mocno liczymy, i wierzymy w sukces sportowy w wykonaniu w/w piątki judoków.

Także w Bytomiu, ale w niedzielę na tatami spotkali się młodzicy rywalizujący w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w judo. Są to, po Mistrzostwach Polski Młodzików, najważniejsze zawody dla tej kategorii wiekowej. Także i tu judocy TS Wisły Kraków mogą pochwalić się sukcesami, stając dwukrotnie na podium. Srebrny medal wywalczył w kategorii 73 kg – Jakub Lach. O stopień niżej, czyli na trzecim miejscu podium uplasował się w wadze do 66 kg – Wojciech Gawęda.

Gratulujemy i liczymy na medale Mistrzostw Polski.