Tomasovia lepsza przy Reymonta

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 11 stycznia 2021

Nowy rok nie przyniósł niestety przełamania w serii porażek siatkarek Wisły Kraków. W pierwszym spotkaniu 2021 wiślaczki zmierzyły się z zajmującym w tabeli pozycję lidera, zespołem Tomasovii.

Przyjezdne  zawitały na Reymonta 22 w roli faworytek i nie zawiodły swoich kibiców.  Mimo wygranej Tomasovii bez straty seta, gospodynie w każdym secie zacięcie walczyły o każdy punkt. Początek spotkania to wyrównana walka przez kila minut, po której zespół z Tomaszowa odskoczył  z wynikiem na 14:7, jednak po świetnej serii wiślaczek 6:0 udało się podgonić rywalki. Jednak końcówka seta należała do drużyny z Tomaszowa, który ostatecznie wygrał do 20.

Kolejne dwa sety miały podobny przebieg, Tomasovia budowała przewagę, Wisła goniła rywalki, ale ostatecznie zwycięsko z obu setów wyszły liderki tabeli.

 

TS Wisła Kraków – TKS Tomasovia 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

Wisła: Piekarniak, Boroń, Barbaszewska, Koziańska, Gajewska, Krzyżak, Karczmarczyk, Soryl, Bożek, Smaga, Wojta (libero), Szczepaniec (libero)

Tomasovia: Polak, Mickiewicz, Świerkosz, Ciurko, Lubas, Magierowska, Orzyłowska, Chwała, Kaniewska, Rodak, Staworzyńska, Machniewicz (libero)