VII Międzynarodowy Miting Pływacki – Park Wodny Tarnowskie Góry

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 8 października 2018

Inauguracyjne zawody w sezonie 2018/2019 przyniosły wiele emocji, niespodzianek czasowych i życiówek zarówno dla samych zawodników jak i trenerów sekcji pływackiej TS Wisła Kraków.

Sekcja pływacka TS Wisła Kraków wybrała się na zawody kontrolne rozpoczynając nowy sezon w Tarnowskich Górach. Organizatorzy imprezy przygotowują imprezę na wysokim poziomie od strony organizacyjnej i technicznej (pomiar czasu elektroniczny, transmisja live z zawodów, dwa bloki zawodów – szeroki zakres konkurencji, nagrody rzeczowe, piękne pamiątkowe medale itp.). Atmosfera, która panuje podczas zawodów zachęca do startu w tej imprezie co rok.

Gwiazdą specjalną tegorocznego VII Międzynarodowego Mitingu Pływackiego był Rafał Domeracki – pływak ekstremalny oraz lodowy. Sportowiec, który dwukrotnie płynął przez Kanał La Manche, pływak który w okresie zimowym trenuje i startuje w wodach o temperaturze od 0 do 4*C.
Wielki miłośnik sportu oraz propagator zdrowego trybu życia, twórca projektu Korony Oceanów. Profil Rafała na ->  Facebooku.
Nie zabrakło wspólnego zdjęcia i chwili miłej rozmowy.

Drużyna pływaków Białej Gwiazdy liczyła 20 zawodników: Balcerzyk Michał, Czekański Piotr, Kubsik Stanisław, Klimowicz Jan, Korzeniowski Eryk, Maciąg Wojciech, Oczkowicz Mikołaj, Płaczek Mateusz, Radziszewski Andrzej, Sanowski Patryk, Skrzyszowski Bruno, Tęczyński Samuel, Włodarczyk Bruno, Zaremba Igor, Świeży Paweł, Mirowska Zuzanna, Podleśny Emilia, Schab Zuzanna, Skalska Zofia, Walecka Maja i Trenerzy Paulina Kujawa, Tomasz Skowron.
Na wielkie gratulacje zasługuje cała drużyna, która wypracowała 4 miejsce w klasyfikacji progresji zawodników, wywalczyła w sumie 9 medali (3 srebrne i 6 brązowych) i dzielnie walczyła w sztafetach.

Duże gratulacje należą się zawodnikom: Stanisław Kubsik i Bruno Włodarczyk. Zawodnicy z grupy centralnej pod koniec maja tego roku doznali urazów, które przerodziły się w poważne kontuzje. Intensywna rehabilitacja i ciężka praca spowodowały „szybki” powrót do treningów. W przypadku Kubsika oznacza to szybkie pływanie, które pokazał w Tarnowskich Górach. Sądzę jako Trener, że to duża motywacja dla zawodnika by wyniki jeszcze w grudniu tego roku były bardzo dobre.
Z kolei dla Włodarczyka to bardzo ważny rok edukacyjny/maturalny. Pomimo tego Włodarczyk postanowił trenować i startować. Włodarczyk jest bardzo doświadczonym zawodnikiem co udowodnił w Tarnowskich Górach zdobywając srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Medaliści:
Mikołaj Oczkowicz – III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym, III miejsce 100m stylem grzbietowym, III miejsce 50m stylem dowolnym + SUPER FINAŁ na dystansie 50m stylem dowolnym uzyskując w finale 5 miejsce
Wojciech Maciąg – II miejsce 200m stylem motylkowym, III miejsce 100m stylem grzbietowym

Bruno Włodarczyk – II miejsce 100m stylem grzbietowym

Zuzanna Mirowska – II miejsce 200m stylem motylkowym

Mateusz Płaczek – III miejsce 50m stylem dowolnym

III miejsce sztafeta 4*50m stylem zmiennym MIX w składzie: Mikołaj Oczkowicz, Maja Walecka, Zofia Skalska, Mateusz Płaczek.

Dziękuję Rodzicom za pełną mobilizację organizacyjną.
Zachęcam wszystkich sympatyków, rodziców do analizy wyniki a także do transmisji, którą można oglądnąć w formie powtórki -> TUTAJ.

Paulina Kujawa