W czwartek mecz z Gorzowem

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 30 stycznia 2020

W czwartkowe popołudnie koszykarki Wisły Kraków rozegrają kolejny ligowy mecz. W spotkaniu 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet podopieczne trenera Stefana Svitka zmierzą się przed własną publicznością z Eneą Gorzów Wielkopolski.

W pierwszym meczu, który rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim pod koniec października ubiegłego roku gorzowianki odniosły pewne zwycięstwo 76-55. Najlepszą wiślaczką była w tym spotkaniu Amerykańska rozgrywająca Chloe Wells, która zdobyła 13 punktów.

Enea Gorzów Wlkp. z bilansem jedenastu zwycięstw i trzech porażek plasuje się w ekstraklasowej tabeli na miejscu trzecim. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie Dariusza Maciejewskiego jest niewątpliwie Kahleah Copper, 25-letnia Amerykańska skrzydłowa spędza na parkiecie średnio 31 minut notując w tym czasie 24,7 punktów, 8,6 zbiórek i 2,9 asyst.

W przeszłości obie drużyny spotkały się na parkiecie czterdzieści pięć razy, bilans naszych spotkań jest zdecydowanie lepszy dla krakowskiej Wisły – Biała Gwiazdy wygrała trzydzieści dziewięć z tych meczów. Najwyższe zwycięstwo team spod Wawelu zanotował w sezonie 2011/2012 kiedy to przed własną publicznością Wisła Kraków pokonała ekipę z Gorzowa Wlkp. różnicą aż trzydziestu siedmiu punktów (84-47). W historii naszych spotkań tak wysokich zwycięstw był więcej, różnicą ponad dwudziestu punktów zwyciężaliśmy sześciokrotnie a różnicą ponad trzydziestu punktów pięć razy.

Ostatni raz w hali przy ulicy Reymonta 22 Wisła Kraków uległe gorzowiankom ponad dziewięć lat temu, 14 listopada 2010 po bardzo zaciętym meczu zakończonym dogrywką przegraliśmy różnicą jednego punktu (74-75).

Wisła Kraków – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., czwartek, godzina 18:00

 

info: Wisła Basket