W niedzielę z Pszczółkami

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 2 lutego 2019

Koszykarki Wisły CANPACK w niedzielę 3 lutego o godzinie 16:00 zmierzą się w meczu Energa Basket Ligi Kobiet z zespołem AZS UMCS Pszczółka Lublin.

Niedzielny pojedynek będzie starciem sąsiadów z tabeli. Wisła zajmuje bowiem w ekstraklasowej stawce siódme miejsce na trzynaście spotkań wygrywając osiem. Lublinianki są pozycje niżej, ale statystyki lubelskiego zespołu są nieco gorsze. Pszczółki na czternaście gier wygrały bowiem tylko sześc razy.

Siedemnastego października ubiegłego roku w meczu trzeciej kolejki EBLK Wisła CANPACK wygrała w Lublinie 66-56, a kapitalne spotkanie rozegrała wówczas Klaudia Niedźwiedzka, która zdobyła na lubelskim parkiecie osiemnaście punktów.

Zespół z Lublina jest dobrze znany szkoleniowcowi Białej Gwiazdy Krzysztofowi Szewczykowi. To właśnie tam przed objęciem posady w Krakowie pracował nasz aktualny szkoleniowiec. Jeszcze jako trener Pszczółek o mały włos nie sprawił on Wiśle sporego psikusa. W marcu 2017 roku Wisła CANPACK pod wodzą Jose Hernandeza mierzyła się z AZS UMCS Lublin. Wisła była wtedy aktualnym mistrzem Polski, Pszczółki jako jedyny sukces w swojej historii mogły zapisać Puchar Polski zdobyty w 2016 roku. Jednak do wyłonienia lepszej drużyny w tym ćwierćfinale mistrzostw Polski potrzebne było aż pięć spotkań. Wisła ostatecznie wygrała 3-2, ale postawa Lublinianek była sporą niespodzianką. Jak miejska legenda głosi właśnie ta rywalizacja ostatecznie przesądziła o zatrudnieniu pod Wawelem Krzysztofa Szewczyka.

Do zobaczenia przy Reymonta!