Weekend na TS-ie

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 9 lutego 2018

Zapowiedź wydarzeń nadchodzących dni.

Już jutro rozpocznie się V Memoriał Pawła Pytlińskiego. Impreza poświęcona zmarłemu przed blisko pięcioma laty judoce Białej Gwiazdy rozpocznie się jutro o godzinie 11:00 w Starej Hali TS Wisła. W niedzielę z kolei turniej wystartuje o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich do przybycia i obejrzenia w akcji około 360 zawodników z Polski i z zagranicy. Turniej jest organizowany w ramach International Judo League.

Szansę na powiększenie swojego niemałego dorobku trofeów będą mieli także w nadchodzący weekend zawodnicy Sekcji Strzeleckiej. Wczoraj w Złotoryi rozpoczęły się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne PZSS w strzelaniu z broni pneumatycznej o Wielki Puchar Kaczawy. Impreza potrwa do niedzieli, a udane występy będą nagradzane… sztabkami złota.

Na kolejną bardzo ważną imprezę udają się także przedstawiciele Sekcji Szermierczej Wisły Kraków. Trener kadry narodowej, a zarazem koordynator sekcji Białej Gwiazdy Bartłomiej Język wraz z naszą czołową zawodniczką Renatą Knapik-Miazgą i Aleksandrą Zamachowską udał się na Puchar Świata do Barcelony. To właśnie w Katalonii odbywają się zawody Pucharu Świata w szpadzie kobiet w dniach 9-11 lutego.
W sobotę 10 lutego w szranki rywalizacji o Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej stanie także nasz zawodnik Dawid Dębicki.

Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków mają przed sobą kilka meczów kontrolnych. Zawodnicy z rocznika U-17 dzisiaj zagrają sparingi z zespołami DAP Dębica. Co ciekawe w drugim meczu wiślaccy juniorzy zmierzą się z piłkarzami starszymi o dwa lata.
Już jutro z kolei dojdzie do pojedynku Wisły z Lechem Poznań. Areną zmagań będzie boisku w Sieradzu, na które wybiegną piłkarze U-15 i U-14 obydwu drużyn.
Drużyna U-9 z kolei weźmie udział w Bieruń CUP. Turniej, który odbywa się w położonym 20 kilometrów od Katowic Bieruniu pozwoli młodym futbolistom stanąć w szranki z takimi zespołami jak chociażby Górnik Zabrze czy Zagłębie Sosnowiec.
Zawodnicy z zespołu U-11 udadzą się do malowniczej Poręby Wielkiej, aby zagrać w turnieju Orkan Niedźwiedź CUP.

W nadchodzący weekend pauzują koszykarki Wisły CANPACK. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest przerwa reprezentacyjna. Do reprezentacji Polski została powołana Magdalena Ziętara. Kapitan Białej Gwiazdy przebywała najpierw na zgrupowaniu w swoim rodzinnym Pruszkowie, a już jutro wraz z reprezentacyjnymi koleżankami zmierzy się w wyjazdowym meczu z Estonią. Początek tego spotkania o godzinie 16:00. Cztery dni później Polska w Mińsku zagra z Białorusią.
Dodatkowo do swoich kadr narodowych powołane zostały: Leonor Rodriguez (Hiszpania), Farhyia Abdi (Szwecja), Giedre Labuckiene (Litwa) i Tamara Radocaj (Serbia).