Weekend z sukcesami!

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 13 listopada 2017

Trzy imprezy pływackie – jeden weekend – a udało się osiągnąć medale, rekordy życiowe i doświadczenie. Tak w błyskawicznym skrócie można opisać pracowity weekend pływaków TS Wisła Kraków a zarazem uczniów SP 5.

Weekend zaczynając od piątku popołudniu do soboty późnym wieczorem (10-11.2017r.) przeszedł do historii wyników sekcji pływackiej TS Wisła Kraków.

Impreza pierwsza – Otwarte Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego 10-11.11.17r. Oświęcim. W zawodach wystartowało 9 Wiślaków:
Bruno Włodarczyk, Stanisław Kubsik, Zuzanna Schab, Zuzanna Mirowska, Wojciech i Piotr Maciąg, Szymon i Tymon Ryś, Emilia Podleśny.
Zawody rozpoczęły się od znakomitego występu Staszka Kubsika i Wojtka Maciąga na dystansie 100m stylem motylkowym. Zawodnicy uzyskali świetne wyniki i rekordy życiowe: Wojciech 01:01,27 a jego kolega klubowy 01:01,75. zajmując przy tym 5 i 6 miejsce w klasyfikacji.
Niestety przez awarię prądu zawody zostały przerwane i wiele startów się nie odbyło. W sobotę rywalizacja wróciła na pływalnie w Oświęcimiu. Piotr Maciąg i Szymon Ryś wzięli udział w tej rywalizacji a reszta zawodników udała się do Gliwic.
Piotr uzyskał dobry wyniki na obu dystansach: 50m stylem motylkowym 00:26,20 i 200m stylem zmiennym 02:14,93 uzyskując rekordy życiowe i zajmując 9 miejsce obu dystansach.
Szymon poprawnie wystartował na 50m stylem motylkowym i 200m stylem zmiennym.

Impreza druga – Puchar Sprintu Night & Lights 2017 11.11.2017r. Gliwice NAJWIĘKSZE SHOW PŁYWACKIE w całym kraju. Ponad 500 zawodników z całego kraju.
Wiślacy uzyskali 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy) oraz udział w 16 finałach.
Poranne eliminacje okazały się bardzo udane. Popołudniu emocje sięgały zenitu podczas finału.
Jednak na wstępie należy zaznaczyć, że pierwszy raz w tak profesjonalnie przygotowanej imprezie wzięli udział uczniowie 3 klasy SP5 a także najmłodsza grupa wiekowa pływaków sekcji TS Wisła Kraków, którzy na zawody pojechali w nagrodę za pracę i frekwencję na treningach a także przez dobre zachowanie. Młode pokolenie pływaków poradziło sobie znakomicie a doświadczenie i emocje jakie uzyskali jest bezcenne.
Medaliści:
Bruno Włodarczyk – srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym 01:01,23, brązowy medal na dystansie o połowę krótszy 50m stylem grzbietowym 00:28,38.
Stanisław Kubsik – srebrny medal na dystansie 100m stylem motylkowym 01:04,49.

Finaliści, którzy walczyli o wysokie miejsca jednak do podium zabrakło… trochę szczęścia:
Emilia Podleśny – 3 finały
Wojciech Maciąg – 2 finały
Bruno Włodarczyk – 4 finały
Stanisław Kubsik – 2 finały
Błażej Szastak – 2 finały
Wiktor Kraus – 1 finał
Zuzanna Mirowska – 3 finały

Najmłodsi pływacy, którzy świetnie się zaprezentowali:
Liliana Woźny, Teresa Klimowicz, Olivia Hus, Emilia Chwastowicz, Adam Kot, Miłosz Sekunda, Jan Popiołek, Jakub Rzepka, Antoni Dudek, Antoni Warunek, Ignacy Heiza, Katarzyna Frączek.

Impreza trzecia – XIII Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości 11.11.2017r. Mielec
W dniu 11 listopada 2017 czwórka zawodników TS Wisła Kraków rywalizowała na zawodach z okazji Święta Niepodległości w Mielcu.
Ekipa spisała się rewelacyjnie zdobywając trzy medale i ustanawiając dwanaście nowy rekordów życiowych. W konkurencji 200m stylem grzbietowym Mikołaj Oczkowicz wywalczył złoty medal. Nie był to jednak jedyny sukces w tym wyścigu, brąz udało się wywalczyć Pawłowi Świeżemu, który powtórzył ten sam wyczyn na dystansie o połowę krótszym stając tym samym drugi raz na podium. Wielkie słowa uznania należą się również Zofii Skalskiej i Michałowi Balcerzykowi za walkę i uzyskanie świetnych życiówek.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sekcji pływackiej, którzy wzięli udział we wszystkich trzech imprezach. Bardzo cieszy fakt, że wyniki są coraz lepsze. Jednak to nie koniec roku pływackiego 2017 i należy dalej pracować bo startów przed nami jeszcze kilka.
Dziękujemy również Rodzicom za pełną mobilizację w organizacji, doping i trzymanie kciuków. Pomogły!!
Sympatyków zachęcam do analizy wyników na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

 

Paulina Kujawa, Tomasz Skowron