Wisła wygrywa w 1/4 FMP pierwszy mecz

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 20 lutego 2021

Od piątku do niedzieli w hali przy Reymonta 22 odbywają się zawody w ramach ćwierćfinałów mistrzostw Polski U19 kobiet. Gospodarzem turnieju jest TS Wisła Kraków, której drużyna Wisła CANPACK Kraków występuje w rozgrywkach juniorek starszych jako mistrz strefy małopolsko – świętokrzyskiej.

W pierwszym dniu turnieju wiślaczki zmierzyły się z zespołem Młode Lwice Gdańsk, które to prawo do gry w ćwierćfinałach uzyskały na zasadach „dzikiej karty” przyznanej przez PZKosz.

Początek spotkania dla Białej Gwiazdy, która objęła prowadzenie 8:2. Jednak po dwóch celnych trójkach Lwic zrobiło się już tylko 10:8. Kolejne punkty Wnorowskiej dają lekką przewagę 14:8 na korzyść gospodyń, jednak nie na długo. Przyjezdne szybko wracają do gry, doprowadzając do wyniku 18:15. Kwartę celną trójką zamyka Cepuchowicz dając prowadzenie Wiśle 21:15.

Druga odsłona meczu to prawdziwa wymiana ciosów, w której żadna z drużyn nie odpuszczała, a festiwal strzelecki obu drużyn trwał w najlepsze. Bukowczan zza łuku daje prowadzenie 24:17, a chwilę później Komaszyńska rewanżuje się tym samym. Dobra druga część kwarty i kolejna trójka Cepuchowicz wyprowadzają na prowadzenie Wisłę +10. Połowa meczu zamyka się wynikiem 35:26.

Trzecia kwarta zaczyna się dobrze dla MLG, jednak końcówka kwarty już dla Wisły, która zalicza run 10:0 dzięki czemu wypracowuje zaliczkę 45:30. W ostatniej części meczu tytaniczną pracę w obronie wykonała Michalik i Pająk, a ważne punkty daje Gajoch. Dobrze na tablicy radzi sobie Cieśla. To była prawdziwa wymiana ciosów, z której obronną ręką wyszły gospodynie tym samym pieczętują swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Emilia Cepuchowicz która w całym spotkaniu zagrała na +/- (+19) dając drużynie 11 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty oraz 7 przechwytów.

 

Wisła CANPACK Kraków – KK Młode Lwice Gdańsk 66:44

Wisła: Cepuchowicz 11, Gajoch 9, Pająk 7, Michalik 4, Bukowczan 12, Wnorowska 12 (8zb), Owca 5, Gajda, Cieśla 4, Wojas

Lwice: Komaszyńska 12, Bławat 7, Jankowska, Tao Anh, Schadach 4, Płotka, Linda, Przyszlak 18, Bartyska 3

 

źródło: akademiawislycanpack.pl / własne

foto. Ewa