Wiślaccy judocy z kadrą Małopolski zdobywają srebrny medal

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 20 listopada 2023

Tym razem zawodnicy sekcji judo reprezentowali nasze województwo na Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików Województw, które odbyły się w Rybniku.

W kadrze Małopolski znaleźli się Konrad Michalik ( 55 kg) oraz Szymon Wilkosz (60 kg), którzy wraz z kolegami z innych klubów wywalczyli srebrny medal.

Relacja Małopolskiego Związku Judo:

“Nie było łatwo! W składzie chłopców brakowało dwóch zawodników w wagach co skutkowało, że już na starcie przegrywali 2:0, ale jak widać nie ma rzeczy niemożliwych. W meczu o wejście do finału z pierwszym składem województwa śląskiego doprowadzili do remisu 4:4. Przy tym układzie nastąpiło losowanie kategorii wagowej do dogrywki. Reprezentant Małopolskiego Związku Judo nie pozostawił żadnych złudzeń swojemu przeciwnikowi i wygrał ten pojedynek w imponującym stylu przed czasem. W finale nasi zawodnicy toczyli boje z pierwszym składem województwa mazowieckiego. Tym razem zabrakło trochę szczęścia bo mogło być bardzo podobnie jak w półfinale. Mecz zakończył się zwycięski dla reprezentantów województwa mazowieckiego 5 – 3.”