Wiślacki weekend

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 28 czerwca 2019

Ostatni weekend czerwca zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie nie zabraknie sportowych emocji związanych z występami na sportowych arenach zawodników reprezentujących barwy Białej Gwiazdy.

Wczoraj na warszawskim Torwarze zainaugurowano Mistrzostwa Europy Kadetów w Judo. Na imprezie wystąpi dwudziestu reprezentantów Polski. Jednym z nich będzie Albin Kocioł. Niespełna siedemnastoletni zawodnik to oczywiście judoka Białej Gwiazdy, który ma już na swoim koncie kilka ważnych sukcesów, takich jak chociażby srebrny medal Pucharu Europy, który Albin zdobył podczas zawodów w słoweńskim Koper w październiku ubiegłego roku.

Wiślacki judoka startuje w kategorii do 81 kilogramów i swoją walkę stoczy w sobotę pomiędzy godziną 10:00 a 14:00. Przeciwnikiem Albina Kocioła będzie zwycięzca walki, w której zmierzą się reprezentujący Grecję Fotios Zygouris z Łotyszem Maksimsem Duinovsem. Po zakończeniu zmagań eliminacyjnych w wymienionych wczesniej godzinach organizatorzy przewidzieli trening z legendarnym judoką Rafałem Kubackim.

W Tarnowie w sobotę i w niedzielę w szranki rywalizacji staną z kolei reprezentanci Sekcji Strzeleckiej Wisły Kraków. Czterech zawodników Białej Gwiazdy będą ubiegać się o awans do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W karabinie wystartuje Lidia Moryc, a w pistolecie Maciej Walaszczyk, Jakub Rosa i Antoni Przechera.

W Brzesku jutro z pewnością nie zabraknie pięściarskich emocji. Na tamtejszym Placu Kazimierza Wielkiego w samo południe odbędzie się Międzynarodowe Grand Prix Małopolski w Boksie. Imprezę zorganizowaną przez Małopolski Związek Bokserski swoim patronatem objął burmistrz Brzeska Tomasz Lachota. W zawodach weźmie udział siedmiu pięściarzy z Reymonta. W kategorii wagowej do 60 kilogramów zawalczy Piotr Niewiadomski, do 64 Michał Dawiec, a tej samej wadze, jednakże jako junior będzie się bić Kacper Dawiec. W turnieju weźmie udział także jeden zawodnik urodziny w 2005 roku, czyli walczący w kategorii do 71 kilogramów Arkadiusz Uchacz. Michał Drożdż będzie zmagał się z rywalem w kategorii do 69 kilogramów, a Karol Nikodem do 81. Piotr Smaroń z kolei zawalczy w przedziale wagowym do 91 kilogramów.