Wiślaczki najlepsze w Oświęcimiu!

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 5 grudnia 2016

W trzecim turnieju ligowym Mistrzostw Małopolski kadetek nasze zawodniczki po zaciętych pojedynka wygrały oba spotkania i awansowały do II ligi!

W barbórkowa niedzielę nasze kadetki udały się na wyjazdowy turniej do Oświęcimia, gdzie zmierzyły się z dwoma drużynami miejscowego Setbolu. Był to kolejny turniej ligowy, którego stawką był awans do wyższej ligi. Przegrany zespół, musiał się z kolei liczyć ze spadkiem.
Wiślaczki pierwsze spotkanie rozegrały z drugą drużyną Setbolu Oświęcim. Po porażce w pierwszym secie, kolejne dwa przebiegały po myśli gości i cały mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Wisły. Szczególnie nerwowy był decydujący, trzeci set, z którego obronną ręką wyszły siatkarki Białej Gwiazdy wygrywając do 23.
Wygrana wojna nerwów w ostatnim secie pierwszego meczu bardzo zmobilizowała Wiślaczki do pojedynku z pierwszym zespołem gospodyń. Nasze zawodniczki wygrały pierwszą odsłonę do 15. Niestety do kolejnej parti dziewczyny podeszły z nadmiernym spokojem a gospodynie wyrównały stan rywalizacji. Na szczęście ostatni set to znów koncertowa gra Białej Gwiazdy i pewna wygrana do 17.
Podsumowując zmagania dziewczyn, Wisła zakończyła turniej na pierwszym miejscu i w następnym turnieju będą walczyć o awans do I ligi.
Setbol Oświęcim B – TS Wisła Kraków 1:2 (25:20, 19:25, 23:25)
Setbol Oświęcim A – TS Wisłą Kraków 1:2 (15:25, 25:14, 17:25)