Wiślak na Igrzyskach!

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 19 czerwca 2019

Już w najbliższą sobotę w Mińsku rozpoczną się Igrzyska Europejskie. Impreza potrwa od 21 czerwca do 30 czerwca.

Na tym turnieju nie zabraknie reprezentanta Wisły Kraków. W szranki bokserskiej rywalizacji stanie pięściarz Białej Gwiazdy Jarosław Iwanow. Nasz zawodnik będzie startować w zmaganiach do 56 kilogramów. To kolejny bardzo istotny krok w karierze dwudziestoczteroletniego fightera.

Iwanow przybył do Polski w 2013 roku. Boks trenował od czasów podstawówki na rodzinnej Ukrainie, a szerszej publiczności objawił się, kiedy w 2009 roku jako czternastolatek zdobył Mistrzostwo Ukrainy w swojej kategorii. Decyzją rodziców mając osiemnaście lat wyemigrował do Polski i rozpoczął studia z zakresu dietetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jednocześnie cały czas kontynuował pięściarskie treningi, a jego sportowym domem stała się sala bokserska przy Reymonta 22. Pierwszy spory sukces Jarosława Iwanowa to zwycięstwo w XXXIV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Złotą Rękawicę Wisły. To właśnie wtedy dziewiętnastoletni wówczas Iwanow pokonał 30 listopada 2014 roku Daniela Żaboklickiego z Legii Warszawa w finale. Iwanow został także uhonorowany wówczas nagrodą Imienia Teofila Kowalskiego.

Od grudnia 2015 roku ma polskie obywatelstwo, a jego korzenie w naszej ojczyźnie sięgają czasów pradziadka Iwanowa. Już w 2017 roku otrzymał powołanie do reprezentacji Polski seniorów, która wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Charkowie w czerwcu dwa lata temu. Dla naszego zawodnika z pewnością było to ogromne wydarzenie. Pierwsza walka w seniorskiej kadrze zakończyła się co prawda porażką z reprezentującym barwy Francji Jasonem Rodriguezem, ale z perspektywy czasu była dla Jarosława Iwanowa potrzebnym przetarciem.

W ubiegłym roku na odbywających się w Karlinie Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów zdobył złoty medal, a rok 2018 spiął klamrą zwycięstwem swojej walki na „Złotej Rękawicy”. Wtedy pokonał Siergieja Kishko w stosunku głosów sędziowskich 3-0, a na trybunach Starej Hali Wisły jako gość specjalny pojawił się wówczas Andrzej Gołota.

Ostatni sukces Iwanowa to zwycięstwo podczas Pucharu Polski w Człopie. W zachodniopomorskim mieście pięściarz Białej Gwiazdy pokonał w finale reprezentujący barwy RKS-u Łódź Mariusza Kocha.

Jarkowi życzymy powodzenia!