XX Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Masters

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 7 grudnia 2015

 

Kalendarz startów pucharowych w roku 2015 zamknięty. Ostania impreza odbyła się w Warszawie. Były to szczególne zawody – XX Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu Masters.

Szczególne po pierwsze, ponieważ Jubileuszowe, a po drugie zakończone sporym sukcesem naszych zawodników  (Marta Wolska, Sandra Wolska, Paulina Palmowska, Wojciech Wolski, Dariusz Wesołowski, Artur Bas) którzy pomimo nielicznego składu zajęli 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej (na 48 zgłoszonych klubów).

 

Szybki basen, znakomita organizacja, ale przede wszystkim niesamowita atmosfera  przyczyniły się do zdobycia 17 medali (9 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe), nie wspominając o rekordach życiowych, które pobili wszyscy nasi zawodnicy.

 

Na szczególną uwagę zasługuje Paulina Palmowska która pobiła 3 rekordy Polski (50 m stylem grzbietowym z czasem 34.13, 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:13.68, oraz 200 m stylem grzbietowym z czasem 2:43.27).

 

Lista medalowa naszych zawodników ( starty indywidulane )

Sandra Wolska ( 4 złote medale )

Paulina Palmowska ( 3 złote medale , 1 srebrny medal  )

Marta Wolska (  4 srebrne medale )

Wojciech Wolski ( 1 złoty medal, 1 brązowy medal )

Dariusz Wesołowski ( 1 złoty medal,  1 brązowy medal )

Dodatkowo nasza sztafeta ( 4 x 50 stylem zmiennym mix ) w składzie Paulina Palmowska, Marta Wolska, Wojciech Wolski, Dariusz Wesołowski  zdobyła  3 miejsce na podium i brązowy medal.

 

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w jednych z najlepszych zawodów organizowanych w Polsce. Na kolejnych nasz plan to być w pierwszej trójce klubów.