XXXVII Turniej o Złotą Rękawice

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 20 grudnia 2017

Za nami kolejna sztandarowa impreza, która odbywa się cyklicznie w Towarzystwie Sportowym. Tym razem swój turniej organizowała Sekcja Bokserska.

Po raz dwudziesty czwarty na ring w TS-ie wyszli zaproszeni zawodnicy, którzy aby walczyć o Złotą Rękawicę przybyli do Krakowa.

Początki turnieju sięgają 1976 roku, kiedy to z inicjatywy wybitnego trójkolorowego pięściarza Teofila Kowalskiego zorganizowano imprezę dla młodzieżowych bokserów, która miała być swego rodzaju podsumowaniem roku. Początkowo startowało w nim kilkudziesięciu bokserów, potem impreza przechodziła lepsze i gorsze chwile, by ostatecznie pełną reaktywację przeżyć w 1996 roku kiedy została już na stałe przeniesiona na Nową Halę.

W tym roku z turnieju wystartowało 140 zawodników, którzy reprezentowali 40 klubów z 5 krajów. Najlepszym zespołem turnieju okazała się Wisła Kraków. Złotą Rękawicę z kolei zdobył jako najlepszy junior reprezentujący Spartan Knurów Damian Durkacz. Najlepszym seniorem okazał się Witold Lisek z UKS Ruda Sląska, zdobywcą Nagrody Teofila Kowalskiego został z kolei Kacper Wypychał z Dąbrowskiego Klubu Bokserskiego. Nie mogło także zabraknąć nagrody dla Najlepszego Kadeta. Tym tytułem może poszczycić się Gabriel Blezień z Morsów Dębica. Najlepszym Obcokrajowcem Imprezy okazał się Drouche Moussa z Francji.

Organizatorzy chcieli za pośrednictwem niniejszej strony podziękować wszystkim sponsorom i partnerom, którzy pomogli przy organizacji tego przedsięwzięcia. Sekcja Bokserska TS Wisła składa podziękowania na ręce następujących firm:
MCC Medale
Basta firma remontowo-budowlana
Bielenda kosmetyki
J&J Center
Express Wieliczka
Colorex Group
U Szwagra 24
Kantor Grosz Kraków ul Sławkowska 4
Grimbud

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.