Zakończenie sezonu siatkarskiego 2019/2020

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 30 marca 2020

Sezon 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS oficjalnie zakończony. Siatkarki Wisły Kraków w swojej grupie drugiej ligi zajęły 7 lokatę. To był pierwszy sezon (po latach) naszych zawodniczek w II lidze.  Brawa za wykonaną pracę dla sztabu szkoleniowego, zawodniczek oraz całej sekcji.

 

Grupa IV

1 Asotra MKS-MOS Płomień Sosnowiec

2 MKS Pogoń Proszowice

3 TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

4 AZS UMCS Lublin

5 KPKS Halemba

6 PLKS Pszczyna

TS Wisła Kraków

8 MUKS SOS Poprad Stary Sącz

9 CKiS Maraton Krzeszowice

 

Komunikat PZPS:

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej, przy aprobacie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wobec braku możliwości rozstrzygnięć sportowych wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, a co za tym idzie – treścią Rozporządzenia Ministra Zdrowia o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce, postanowił niniejszym zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 w rozgrywkach seniorskich organizowanych przez PZPS.

Wydział Rozgrywek PZPS, po konsultacjach z przedstawicielami środowiska siatkarskiego, uznał, iż wobec braku jednoznacznego określenia przewidywanej daty możliwego wznowienia zawieszonych rozgrywek oraz prymatu dbałości o zdrowie wszystkich osób zaangażowanych w przeprowadzanie rozgrywek (zawodników, kibiców, działaczy, sędziów i in.), jak również konieczności zminimalizowania organizacyjnych skutków stanu epidemii, zasadne jest uchylenie stanu niepewności co do sezonu 2020/2021.

Zdając sobie sprawę z bezprecedensowości sytuacji, Wydział postanowił wyważyć racje zarówno poszczególnych uczestników rozgrywek, jak i Związku – jako regulatora tych rozgrywek. W konsekwencji, podjęto decyzje o klasyfikacjach końcowych oraz zasadach awansu i spadku.