Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat Ostrowiec Świętokrzyski i 16 lat Gorzów Wielkopolski

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 18 grudnia 2018

W tym roku święto pływackie, jakim są Mistrzostwa Polski odbyło się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. To znacznie zmieniło przygotowania, które pływacy Białej Gwiazdy rozpoczęli od sierpniowego obozu w Rytrze.

Planowo reprezentacja sekcji pływackiej TS Wisła Kraków miała być 6 osobowa. Niestety w trakcie przygotowań podziały się różne złe rzeczy, które uniemożliwiły wystartowanie 100% reprezentacji. Ostatecznie w Gorzowie reprezentował klub Tymon Ryś, a w Ostrowcu Stanisław Kubsik. Celem, który został postawiony było uzyskanie rekordów życiowych. Jeszcze ponad 2 tygodnie temu podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu w Oświęcimiu chłopaki pływali naprawdę szybko.

Założenie zostało zrealizowane, a bariery pokonane. Kubsik był blisko finałów, wygląda na to, że się rozkręca a czołówka krajowa jest do dogonienia. To bardzo motywuje do dalszej pracy i żmudnych treningów. Ryś jak zwykle pokazał charakter i walkę do ostatnich metrów. Jego finisz i szybkość jest niesamowita.
Wiem jako trener ile wyrzeczeń i czasu kosztowało nas by przygotować się do zawodów by wypaść w nich jak najlepiej za co bardzo zawodnikom dziękuję.

Podsumowanie startów:
Stanisław Kubsik – 50,100,200m stylem motylkowym, 200m stylem zmiennym
Tymon Ryś – 50,100,200m stylem grzbietowym, 400m stylem dowolnym. W klasyfikacji progresu klubowego wyniki Tymona zajęły wysokie 5 miejsce.

Szczegółowe wyniki można przeanalizować na stronie:
www.megatiming.pl w zakładce zawody centralne
Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek i analizę pracy, która została wykonana.

W imieniu sekcji pływackiej TS Wisła Kraków życzę wszystkim sekcją TS Wisła Kraków, sympatykom pływania i wiernym kibicom TS Wisła Kraków zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku i nabrania sił na kolejne miesiące pracy oraz by rok 2019 był jeszcze lepszy od roku 2018, który powoli zbliża się do końca.

Paulina Kujawa – trener, koordynator sekcji pływackiej TS Wisła Kraków