Zwycięska passa trwa

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 26 października 2021

Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotowali koszykarze Wisły Kraków. W wyjazdowym spotkaniu wiślacy pokonali 68:50 drużynę AZS Częstochowa. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej i trzeciej odsłonie meczu na parkiecie dominowali krakowscy zawodnicy, pozwalając zdobyć rywalom kolejno jedynie po 8 i 6 punktów. Ostatecznie Smoki wygrały różnicą 18 punktów.

“Meczem w Częstochowie zakończyliśmy maraton spotkań, grając mecz średnio co 3 dni. Mieliśmy bardzo mało czasu na regenerację i przygotowanie się pod kolejnego przeciwnika, tym bardziej gratuluję chłopakom 4, zdecydowanej wygranej z rzędu! Założenia przed meczowe zrealizowali w 100 %! Brawo Drużyna

Chcę również pochwalić zawodników, którzy rozpoczynają przygodę z koszykówką seniorską: Patryk Sztandarski rozegrał prawie 12 minut, z kolei Paweł Meus zaliczył oficjalny debiut i zdobył pierwsze punkty” – podsumował występ swoich podopiecznych Przemysław Biliński.

Kolejne spotkanie koszykarze Wisły rozegrają w Katowicach z AZS AWF Mickiewicz Romus w sobotę 30 października o godz. 18:00.

AZS Częstochowa – TS Wisła Kraków 50:68 (17:18, 8:15, 6:21, 19:14)

AZS Częstochowa: Młynarczyk 1, Banaszczak 5, Spychała 2, Cieślak 4, Łaszewski 3, Szulc 3, Majcherek 4, Hajduś 3, Szymański 0, Ligęza 0, Józefowski 25

TS Wisła Kraków: Skubiński 13, Nowacki 11, Meus 2, Sztandarski 0, Graniczka 13, Przęczek 1, Krakowiak 10, Rączka 3, Rerak 11, Iskra 4