Zwycięstwo Wisły w ćwierćfinałach mistrzostw Polski

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 23 lutego 2021

Niedzielny pojedynek był decydującym w walce o jedno miejsc premiowane awansem do półfinałów mistrzostw Polski juniorek starszych.

Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczął się mecz między KKS Olsztyn, a drużyną Wisły CANPACK Kraków. Pierwsze punkty zdobyła Gajoch dając pierwsze prowadzenie Wiśle, jednak szybko zza łuku odpowiada Sztąberska. Swoją dobrą formę strzelecką potwierdziła Gromadzińska, celnie rzucając za trzy punkty w pierwszej kwarcie, kiedy to zdobyła 10 z 15 punktów swojej drużyny. Wiślaczki grały równo, a dobrą energię dała Bukowczan, która zdobyła 6 punktów.

Druga kwarta zaczyna się od prowadzenie KKS 18:17. Pierwsze punkty Cieśli, ponownie Gajoch i dobry rytm łapie Wnorowska, która wyprowadza zespół z Reymonta na prowadzenie 22:18. Zespół z Olsztyna zdobył w tej odsłonie meczu 11 punktów z czego aż 10 autorstwa Sztąberskiej. Tym samym do przerwy z 26 punków duet Gromadzińska-Sztąberska zainkasowała aż 20. Jednak ponownie drugą kwartę lepiej kończy Wisła gównie za sprawą Bukowczan, która kolejny raz trafia zza łuku. Do przerwy 26:35

Trzecia kwarta to już prawdziwa wojna nerwów. Wiślaczki za dużo faulują dając przyjezdnym aż 10 prób rzutów z linii przy zaledwie dwóch po stronie Wisły. Dla wiślaczek trafia z półdystansu Cieśla, a trójką poprawia Cepuchowicz dając prowadzenie 13 punktami.. Jednak ostatnie 3 minuty kwarty to ponownie dobra gra Olsztyna dzięki czemu na ostatnie 10 minut wynik nadal był nierozstrzygnięty.


W ostatniej odsłonie meczu Wisła CANPACK zagrała solidnie trzymając przewagę na poziomie oscylującym w granicach 10 punktów. Kiedy na niespełna 120 sekund przed końcem meczu na tablicy wyników Biała Gwiazda miała więcej o 11 oczek od przeciwnika wiadomo było, że tego meczu już nie odda. Wisła wygrywa i gra dalej w półfinale MP U19 K.

KKS Olsztyn – Wisła CANPACK Kraków 55:64

KKS: Sztąberska 18, Przeradzka 1, Gromadzińska 21, Bałdyga 4, Kitkowska 5, Malinowska, Birkos 6,
Wisła: Cepuchowicz 9, Gajoch 11, Pająk 2, Michalik 2, Bukowczan 12, Wnorowska 18, Owca, Cieśla 10.

 

źródło: akademiawislycanpack.pl / własne

foto. Ewa